Reklama

Reklama

Kutnowski szpital otwarty dla uchodźców. Oleh z Ukrainy deklaruje swoją całodobową pomoc [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 4 mar 2022 09:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uchodźcy z Ukrainy którzy trafią do Kutna będą mieli zagwarantowaną pomoc medyczną w naszym szpitalu. O szczegółach mówił dziś jeden z pracowników placówki pochodzący zza naszej wschodniej granicy, który dodatkowo zadeklarował swoją pomoc tym, którzy nie znają języka polskiego.

Reklama

- Nasz pracownik Oleh zaangażował się w pomoc swoim współbraciom. My jako szpital i miejsce pracy Pana Oleha chcemy pomóc – mówił na wstępie Bartosz Serenda, zastępca dyrektora ds. komunikacji i jakości w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Kutnowski Szpital Samorządowy jest gotowy zapewnić opiekę medyczną uchodźcom. Jedyny warunek to posiadanie dokumentów udowadniających, że dana osoba legalnie przekroczyła granicę polsko-ukraińską po 24 lutego.

- Pracuję w kutnowskim szpitalu na oddziale neurologicznym. Chciałem podziękować szpitalowi za pomoc, której chce udzielać naszym ludziom. Ze względu na sytuację na Ukrainę szpital jest gotowy pomóc tym, którzy  przekroczyli granicę. Wystarczy mieć paszport ze stemplem, albo dokumenty od Straży Granicznej – mówił pracownik kutnowskiego szpitala pochodzący z Ukrainy.

Opiekę medyczną dla uchodźców będzie finansował Narodowy Fundusz Zdrowia. Pan Oleh zadeklarował swoje całodobowe wsparcie obywatelom Ukrainy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy medycznej w kutnowskim szpitalu, a nie mówią po polsku. W tym celu udostępnił swój prywatny numer telefonu - 793-260-625.

Warto dodać, że w szpitalu pracuje więcej osób, które znają zarówno język polski, jak i ukraiński. One także mają pomagać w komunikacji z pacjentami z Ukrainy.

W trakcie dzisiejszej konferencji wspomniano o stowarzyszeniu „Nasi Ludzie”, które aktywnie włączyło się w pomoc humanitarną obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną w ich kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy