Reklama

Reklama

Antyaborcyjna akcja w Kutnie. Urząd Miasta komentuje: „Nie akceptujemy tego typu działań”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. KCI

Antyaborcyjna akcja w Kutnie. Urząd Miasta komentuje: „Nie akceptujemy tego typu działań” - Zdjęcie główne

Antyaborcyjna akcja w Kutnie. Urząd Miasta komentuje: „Nie akceptujemy tego typu działań” | foto fot. KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Duże poruszenie wśród mieszkańców Kutna wywołała dzisiejsza manifestacja Fundacji Pro – Prawo do Życia. Po ulicach miasta jeździł samochód obklejony antyaborcyjnymi plakatami, takie też hasła niosły się z megafonu. Do sprawy odniósł się kutnowski Urząd Miasta.

Reklama

Jak informowali przedstawiciele fundacji, od godziny 10:00 do 13:00 na ul. Wyszyńskiego 5 (parking przed sklepem Kaufland) miało odbyć się małe zgromadzenie z udziałem 2 - 3 osób, uświadamiających mieszkańców w kwestii aborcji.

Na parkingu pod marketem przedstawicieli fundacji próżno było jednak szukać. Nie oznacza to, że nie pojawili się w naszym mieście. Po Kutnie jeździł samochód obklejony antyaborcyjnymi plakatami, takimi jak "Pigułka aborcyjna zabija". Komunikaty emitowane przez megafony budziły poważny niepokój wśród mieszkańców, dużo osób obawiało się o kwestie związane z bezpieczeństwem. 

W obliczu tych wydarzeń, Urząd Miasta Kutno wydał specjalne oświadczenie dot. przeprowadzonej akcji. Poniżej jego treść. 

„Kutno jest miastem, w którym mieszkańcy bez problemów mogą wygłaszać swoje poglądy. Urząd Miasta nie zabrania żadnym grupom społecznym organizowania manifestacji. Niestety przedstawiciele fundacji Fundacji Pro – Prawo do Życia, która w czwartek (03.03) zorganizowała „protest w kontekście prawo do życia – stop biznesowi śmierci”, przekroczyli granicę etyki.

Otrzymaliśmy mnóstwo głosów oburzenia mieszkańców, z którymi się zgadzamy. Niezależnie od poglądów nie akceptujemy tego typu działań prowadzonych na terenie naszego miasta.

Sprawą równie istotną jest sposób prowadzenia akcji i komunikaty emitowane przez megafony, które budziły poważny niepokój wśród mieszkańców. Od tygodnia tuż za granicami naszego kraju prowadzona jest wojna, nikt nie wie, jak dalej potoczą się działania zbrojne. Wielu kutnian początkowo odebrało wspomniane komunikaty jako sygnał dotyczący czegoś związanego z działaniami obronnymi naszego kraju.  W tym trudnym dla wszystkich czasie, chcemy skupić się na pomocy potrzebującym uchodźcom, a nie na sporach ideologicznych. Z uwagi na to nie chcielibyśmy, aby podobne akcje były przeprowadzane w przyszłości.”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy