Reklama

Reklama

Chciał zrobić zakupy, używając cudzej karty. Teraz może trafić za kraty na 10 lat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com/poglądowe

Chciał zrobić zakupy, używając cudzej karty. Teraz może trafić za kraty na 10 lat   - Zdjęcie główne

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 42-latka, który chciał posłużyć się cudzą kartą bankomatową | foto pixabay.com/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 42-latka, który chciał posłużyć się cudzą kartą bankomatową, płacąc za papierosy na jednej ze stacji benzynowych w Kutnie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

- 1 marca 2022 roku około godziny 3:30 dyżurny z kutnowskiej komendy został powiadomiony, że jeden z klientów stacji benzynowej w Kutnie próbował zapłacić za zakupy kartą bankomatową, która nie należała do niego. Z komunikatu wyświetlonego na terminalu wynikało, że należy kartę zatrzymać – informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

Obsługa stacji powiadomiła policję o zaistniałej sytuacji. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. 

- 42-letni mieszkaniec Kutna przyznał się do czynu, tłumacząc się, że kartę znalazł. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje podkom. Edyta Machnik.

Trwa ustalanie okoliczności w jakich faktycznie doszło do utraty karty przez pokrzywdzonego.

Kutnowska policja przypomina, iż zgubione lub skradzione dokumenty należy jak najszybciej zastrzec. Gdzie to zrobić?

  • W banku, który zablokuje możliwość jej użycia - jeśli nie znajdujemy się w pobliżu placówki bankowej, można zrobić to za pomocą aplikacji mobilnej lub dzwoniąc na infolinię (informacja automatycznie zostanie przekazana do Centralnej Bazy Danych). Jeśli okaże się, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, koniecznie zgłoś to na Policję.
  • Zgłoś się również do najbliższej jednostki Policji w przypadku gdy dokumenty utraciłeś w wyniku kradzieży lub innego przestępstwa.
 

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy