Reklama

Reklama

Na kutnowskich drogach ma być bezpieczniej. Pojawią się nowoczesne przejścia dla pieszych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 3 mar 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie trwają prace związane z budową kolejnych aktywnych przejść dla pieszych. Ta inwestycja ma sprawić, że na drogach naszego miasta będzie bezpieczniej.

Reklama

Przejścia są modernizowane w trzech miejscach, z których bardzo często korzystają mieszkańcy. To przejście na ulicy Zamoyskiego przy Szkole Podstawowej nr 1, na ulicy Troczewskiego w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 oraz na Szymanowskiego przy skrzyżowaniu z Olimpijską.

- Aktywne przejścia dla pieszych rozświetlają przejście w momencie, gdy w obrębie pasów pojawia się osoba chcąca przejść przez jezdnię. Kierowcy otrzymują sygnał o znajdującym się w pobliżu pieszym za pomocą wbudowanego w jezdnię systemu świetlnego. Dodatkowo przejście w momencie pojawienia się pieszego zostaje automatycznie doświetlone - wyjaśnia wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja. 

Za instalację aktywnych przejść Kutno zapłaci łącznie ponad 236 000 złotych z czego 165 000 tysięcy to pieniądze pozyskane w ramach dofinansowania. Instalacja systemów prawdopodobnie zakończy się pod koniec marca. Aktywne przejścia dla pieszych to rozwiązanie, które z powodzeniem działa już w dwóch lokalizacjach na terenie Kutna. Chodzi o przejścia na ulicach: Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy