Reklama

Reklama

Terytorialsi z naszego regionu utworzą grupy wsparcia. Rozpoczną działania na wniosek wojewody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/9ŁBOT

Terytorialsi z naszego regionu utworzą grupy wsparcia. Rozpoczną działania na wniosek wojewody - Zdjęcie główne

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej będą wspierać funkcjonowanie punktów informacyjnych i recepcyjnych powstałych na potrzeby przyjęcia uchodźców z Ukrainy | foto poglądowe/9ŁBOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej będą wspierać funkcjonowanie punktów informacyjnych i recepcyjnych powstałych na potrzeby przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Terytorialsi pozostają w 12- godzinnej gotowości do stawiennictwa, a Grupy Wsparcia Relokacji Uchodźców rozpoczną działania na wniosek wojewody łódzkiego.

Reklama

Grupy Wsparcia Relokacji Uchodźców powstają w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w celu wsparcia administracji państwowej i samorządowej. W ich składwejdą w pierwszej kolejności żołnierze ze znajomością języka ukraińskiego, rosyjskiego, głównie kobiety z kwalifikacjami pierwszej pomocy oraz psychologowie. Grupy Wsparcia rozpoczną działanie na wniosek Wojewody Łódzkiego.

 Terytorialsi będą wspierać cały system przyjęcia uchodźców – w większości matek z dziećmi – rodzin i bliskich żołnierzy walczących o niepodległość Ukrainy. Do najważniejszych w tej chwili zadań łódzkich terytorialsów należy wsparcie Straży Granicznej w ochronie granicy oraz wsparcie administracji państwowej i samorządowej w organizacji pracy punktów przyjęcia uchodźców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy