Reklama

Bezdomna wizytówka Kutna

Opublikowano:
Autor:

Bezdomna wizytówka Kutna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka tygodni temu pisaliśmy o perypetiach mieszkańców Troczewskiego z bezdomnymi, którzy zamieszkali pod mostem. Wprawdzie urzędnicy szybko rozwiązali problem, ale kloszardzi znaleźli sobie nowe legowisko. Mowa o moście przy ul. Łąkoszyńskiej tuż przy krajowej "starej dwójce". - Przejeżdża tędy mnóstwo kierowców i widzą bezdomnych, którzy żyją pod mostem. To wstyd dla naszego miasta - zgodnie twierdzą mieszkańcy.fot. Bezdomni przenieśli się z Troczewskiego pod most przy Łąkoszyńskiej.

O tym, że w Kutnie nie brakuje bezdomnych wiadomo od dawna. Jedni tułają się po pustostanach, a drudzy wybierają życie pod mostem. Tak było m.in. ze Stanisławem Wasilewskim. Mężczyzna został porzucony przez rodzinę i został skazany na bezdomną samotność. Los nie był dla niego łaskawy i w zeszłym roku spędził kilka miesięcy pod mostem przy Troczewskiego. Mężczyzna w końcu trafił do noclegowni, jednak jego śladem poszli kolejni kutnianie.

Na początku tegorocznych wakacji przy Troczewskiego pojawiło się kilku bezdomnych. Mieszkańcy, szczególnie w upalne dni, mieli dosyć kloszardów od których smród było czuć na kilka metrów. Po naszej publikacji sprawą zajął się sanepid i kutnowski magistrat. Problem zniknął, ale tylko na kilka dni. Bezdomni przenieśli się z Troczewskiego na Łąkoszyńską.

- Często jeżdżę tędy do pracy. Pewnego dnia zauważyłem półnagiego mężczyznę, którzy przechodził przez ruchliwą trasę i czmychnął przez most. Później okazało się, że to jeden z bezdomnych, którzy tam żyją - mówi Jacek Kamiński. - Dla mnie to nic nowego, ale dla podróżnych z całej Polski może to być znak rozpoznawalny Kutna. Mam nadzieję, że ktoś zrobi z tym porządek.

O sprawie ponownie poinformowaliśmy magistrat, który ma zająć się bezdomnymi z Łąkoszyńskiej. Bezdomni są kierowani przez pracowników magistratu i MOPS-u do noclegowni. Jednak żeby tam się dostać, należy być bezwzględnie trzeźwym. Większość z kloszardów nie spełnia tego podstawowego wymogu i ląduje pod mostem lub w pustostanach. Zdaniem strażników miejskich i pracowników MOPS-u walka z bezdomnymi może zostać porównana do walki z wiatrakami...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE