Reklama

Reklama

Bezpieczna Wielkanoc na drogach. Policjanci będą prowadzić wzmożone działania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Bezpieczna Wielkanoc na drogach. Policjanci będą prowadzić wzmożone działania - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych, policjanci ruchu drogowego od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia, prowadzić będą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc-2021”.

Reklama

Pomimo ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii nie można wykluczyć zwiększenia natężenia ruchu na drogach woj. łódzkiego i związanego z tym ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych w dalszym ciągu są: nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcia na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Nie bez znaczenia na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego mają również osoby znajdujące się na drodze pod wpływem alkoholu.

Dlatego w tych dniach na drogach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa, czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości z wizualizacją, będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować, na wszelkie wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak:

nieprawidłowe wyprzedzanie

omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych

przekraczanie dopuszczalnej prędkości

nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń - przypomina kutnowska policja. 

 

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy