Reklama

Bezpiecznie i bez przemocy w Gimnazjum nr 3

Opublikowano:
Autor:

Bezpiecznie i bez przemocy w Gimnazjum nr 3 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W styczniu i lutym uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Jak walczyć z przemocą? Nerwy w konserwy” opierających się na ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych, asertywności oraz treningu zastępowania agresji.Praca metodami aktywizującymi pozwoliła młodzieży na aktywny udział w dyskusjach problemowych, kreatywnym myśleniu oraz właściwym wyrażaniu własnych emocji i przekonań.

Dnia 29.01.2015r. w odbyło się również spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców uczniów klas I – III pt. „Problem przemocy i zachowań autodestrukcyjnych u dzieci i młodzieży”. Tematyka spotkania obejmowała analizę zjawiska przemocy ze szczególnym naciskiem na przegląd zachowań z kręgu autodestrukcji u młodego człowieka.

Przedstawione treści miały na celu podniesienie kompetencji opiekuńczo – wychowawczych środowiska rodzinnego. Warsztaty i spotkanie zostały przeprowadzone przez trenera – pedagoga, przedstawicielkę Pracowni Doskonalenia Zawodowego Meritum z Krakowa we współpracy z Urzędem Miasta Kutno – Wydział Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE