Reklama

Reklama

Bezpłatna opieka dla mieszkańców gminy Kutno. Korzysta z niej kilkadziesiąt osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od września 2022 roku Gmina Kutno realizuje projekt „Usługi opiekuńcze", którego realizatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Całkowita wartość zadania to prawie milion złotych.

Reklama

Mowa o kwocie 995 256,25 zł, z czego kwota dofinansowania to 895 730,62 zł . 

Wkład własny w wysokości 10 % wartości projektu został wniesiony w postaci:
- udostępnienia sali w celu wykorzystania do realizacji wsparcia w projekcie,
- udostępnienia pomieszczeń na potrzeby prowadzenia wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest to wkład rzeczowy wnoszony w koszty bezpośrednie,
- wkładu finansowego w postaci kosztów zasiłków w wysokości 5 850,00 zł. miesięcznie.

Jak mówi Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska   "To bardzo ważne aby osoby starsze, słabsze, potrzebując opieki miały  możliwość uzyskania pomocy, którą  świadczy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym."

Projekt skierowany jest do osób z gminy Kutno zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność. Są to osoby, które wymagają opieki oraz wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Projektem objęci są również opiekunowie faktyczni tych osób. Ze wsparcia korzysta 75 osób w tym 40 osób wymagających opieki oraz 35 opiekunów faktycznych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Zadania realizowane w projekcie to usługi opiekuńcze świadczone przez opiekunów w miejscu zamieszkania:

• pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych,
• opieka higieniczna, pielęgnacja zleconą przez lekarza
• zapewnienie kontaktów z otoczeniem


Realizowane są również specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania które obejmują rehabilitację fizyczną i usprawniają zaburzone funkcje organizmu oraz wspierają zdrowia psychicznego, przyczyniając się do wielostronnej aktywizacji.
W ramach projektu w Urzędzie Gminy Kutno przy ul. Witosa 1 powstała wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, realizuje swoje cele w szczególności poprzez nieodpłatne udostępnienie urządzeń rehabilitacyjnych osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Projektu jest realizowany do końca sierpnia 2023 roku. Po jego zakończeniu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie będzie kontynuował wypożyczanie sprzętu dla mieszkańców naszej gminy.


Oferowany sprzęt to:
• wózki inwalidzkie,
• podpórki (balkoniki),
• kule łokciowe,
• materace przeciwodleżynowe,
• fotele masujące,
• łóżka rehabilitacyjne,
• trójnogi rehabilitacyjne,
• wózki pielęgnacyjne,
• fotele sanitarne.

Info: Gmina Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy