Reklama

Reklama

Biblioteka w Żychlinie - "Cyfrowy świat w zasięgu ręki"

Opublikowano: czw, 30 lip 2015 17:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia VI edycja Kursu komputerowego dla osób 50+ „Cyfrowy świat w zasięgu ręki „dobiegła końca . 29 lipca nastąpiło uroczyste podsumowanie i zakończenie kursu. Ideą kursu jest aktywizacja lokalnej społeczności w cyfrowym świecie a także zapewnienie mieszkańcom kompleksowego dostępu do nowych technologii i szeroko rozumianej informacji.Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawy obsługi komputera, posługiwanie się edytorem tekstu, zdobyli umiejętność korzystania z poczty elektronicznej, internetowych przeglądarek, komunikatorów, portali społecznościowych. Zajęcia uświadomiły uczestnikom, że „komputer jest nowym oknem na świat”.

Reklama

Kursanci wyrażali bardzo pozytywne opinie na temat przeprowadzonych zajęć. Doceniano miłą i spokojną atmosferę. Zapewniali, że zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w najbliższej przyszłości.

- Chciałbym, aby te kursy jeszcze trwały... – podsumowuje pan Jan – uczestnik kursu.

- Lubię przychodzić do biblioteki… – mówi pani Irenka – uczestniczka kursu.

Seniorzy byli chętni podążać za nowymi technologiami , chcieli odkrywać wirtualny świat. Byli niezwykle otwarci na zdobywanie wiedzy – z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Podkreślali, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu kursy i byli niezwykle zadowoleni, że udało się je zorganizować w naszej bibliotece.

Seniorzy to bardzo wdzięczna grupa , potrzebująca cierpliwości i odpowiedniego podejścia prowadzącego zajęcia. Pozytywna atmosfera podczas zajęć, dobór odpowiedniego tempa pracy oraz motywowanie do działania to czynniki stymulujące edukację seniorów. Osoby starsze, uczestniczące w takich przedsięwzięciach czują się bezpiecznie, nie wstydzą się zadawać pytań, mają pewność, że nikt ich nie skrytykuje. Mają również wsparcie grupy i bardzo chętnie pomagają sobie nawzajem. Najważniejsze na kursie komputerowym dla seniorów jest zrozumienie, że osoba starsza może nie wiedzieć rzeczy, które dla ludzi wzrastających wraz z komputerem wydają się oczywiste. Dlatego informacje te należy przekazywać w sposób zrozumiały, ograniczać terminologię fachową, odnosić się do porównań z życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia dot. ukończenia kursu, 4 wyróżniającym się kursantom wręczono nagrody – akcesoria komputerowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)