Reklama

Biskup z naszej diecezji w szpitalu. ''Módlmy się w jego intencji''

Opublikowano:
Autor:

Biskup z naszej diecezji w szpitalu. ''Módlmy się w jego intencji'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Biskup Józef Zawitkowski trafił do szpitala. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej diecezji łowickiej.

Kuria Diecezjalna Łowicka poinformowała o tym, że Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski przebywa w szpitalu.

- Biskupi, kapłani i osoby życia konsekrowanego proszą o modlitwę w jego intencji. Prośmy Boga o zdrowie dla Księdza Biskupa w naszych parafiach i indywidualnych modlitwach – zwraca się do wiernych wikariusz generalny, ks. bp Wojciech Osial

Łowickie media informują, że sytuacja nie ma prawdopodobnie żadnego związku z panującą pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że biskup Józef Zawitkowski dwa lata temu w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej podłączony do respiratora.

Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 r. w Wale (woj. mazowieckie). Jest poetą, kompozytorem, znanym kaznodzieją, który szczególnie zawierza się Matce Bożej.

Święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1962 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Ukończył także studia w zakresie muzyki kościelnej na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Jest autorem wielu znanych pieśni kościelnych, m.in. "Panie, dobry jak chleb" czy "Abyśmy byli jedno". Wydał także liczne książki pod pseudonimem ks. Tymoteusz. Przez 3 lata swojej duszpasterskiej posługi, w latach 1962–1965, pracował m.in. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach.

Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 r. w Łowiczu. Mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 r. Od 9 grudnia 2013 r. biskup senior.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE