Reklama

Biskup Zawitkowski w śpiączce w szpitalu. "Prośba o modlitwę"

Opublikowano:
Autor:

Biskup Zawitkowski w śpiączce w szpitalu. "Prośba o modlitwę" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Biskup Józef Zawitkowski, pomocniczy senior diecezji łowickiej, w ubiegłym tygodniu trafił w ciężkim stanie do szpitala. Obecnie przebywa w śpiączce farmakologicznej.

- W środę 25 lipca bp Józef Zawitkowski został zawieziony do szpitala w Międzylesiu. Od tego czasu przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej i jest podłączony do respiratora - jest to wiadomość przekazana od p. Włodzimierza Rzeźnickiego, kierowcy biskupa.

Na tę chwilę jego stan lekarze oceniają jako stabilny.

- Biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba prosi wszystkich o modlitwę w intencji chorego - czytamy na stronie internetowej Diecezji Łowickiej.

Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 r. w Wale (woj. mazowieckie). Jest poetą, kompozytorem, znanym kaznodzieją, który szczególnie zawierza się Matce Bożej. Święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1962 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Ukończył także studia w zakresie muzyki kościelnej na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Jest autorem wielu znanych pieśni kościelnych, m.in. "Panie, dobry jak chleb" czy "Abyśmy byli jedno". Wydał także liczne książki pod pseudonimem ks. Tymoteusz. Przez 3 lata swojej duszpasterskiej posługi, w latach 1962–1965, pracował m.in. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 r. w Łowiczu. Mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 r. Od 9 grudnia 2013 r. biskup senior.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE