Reklama

Reklama

Bliżej mety w Bielawkach

Opublikowano: śr, 17 cze 2015 11:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Punkt przedszkolny „Kolorowy Świat” w Bielawkach zbliża się do zakończenia realizacji konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole”. Odbyły się kolejne spotkania. Przedszkolaków odwiedził Waldemar Miaczkowski - pracownik KRUS PT w Kutnie.Tematem przewodnim była ochrona zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Pan Waldemar uświadamiał dzieciom jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą życie na wsi. Uczulał na właściwe zachowania i bezpieczeństwo dzieci. Uczestnicy poznawali zwierzęta domowe, ich życie i charakterystyczne cechy.

Reklama

W tej części wydarzenia przedszkolaki wykorzystały swą wiedzę zdobytą podczas wcześniejszego spotkania z Kingą Pawłowicz - opiekunem zwierząt ze schroniska. Pani Karolina opowiadała o życiu, potrzebach czteronogiego przyjaciela kota i innych zwierząt.

Dzieci z uwagą wysłuchały porad dotyczących właściwego zachowania wobec nich i czynnie uczestniczyły w dyskusji. W spotkaniu brał także udział Komendant Straży Miejskiej – Ryszard Wilanowski, który rozmawiał z dziećmi na temat kontaktu z nieznajomymi, obcymi i dzikimi zwierzętami oraz uczulał dzieci na zachowanie ostrożności i zasad postępowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia w kontakcie z nieznajomymi zwierzętami. Po części edukacyjnej dzieciom wręczono nagrody niespodzianki.

Koordynatorem realizacji konkursu była Emilia Tarka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)