Reklama

Bomba ekologiczna pod Kutnem. Posłanka pisze do starosty

Opublikowano:
Autor:

Bomba ekologiczna pod Kutnem. Posłanka pisze do starosty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Paulina Matysiak, posłanka Lewicy Razem z Kutna, zwróciła się do starosty Daniela Kowalika z pismem w sprawie wysypiska śmieci w Łaniętach. Jest ono kolejną po zgierskiej Borucie, potencjalną bombą ekologiczną w województwie łódzkim.

- O interwencję w tej sprawie zwrócili się do mnie mieszkańcy, którzy od lat bezskutecznie domagają się od władz pomocy. Zbliża się okres letni, a wtedy najdotkliwiej odczuwają skutki mieszkania w pobliżu miejsca składowania odpadów. W dodatku wciąż nie wiadomo jak bardzo są one toksyczne – mówi posłanka.

W przesłanym 16 czerwca piśmie Paulina Matysiak domaga się odpowiedzi na pytania:

  1. Kiedy Starostwo Powiatowe w Kutnie zamierza rozpocząć usuwanie zalegających na składowisku w Łaniętach odpadów?
  2. Jakie działania zamierzają podjąć władze powiatu, aby ocenić rodzaj składowanych odpadów i stopień zagrożenia ekologicznego jakie powodują?
  3. Jak i kiedy Starostwo Powiatowe w Kutnie zamierza pozyskać środki na zutylizowanie odpadów?

- Zdaniem mieszkańców istnieje obawa, że zalegające na terenie wysypiska odpady w końcu się zapalą, jak to miało miejsce w Zgierzu. Działania wójta w tej sprawie nie wyczerpują możliwości. Starostwo Powiatowe ma więcej możliwości i powinno zająć się sprawą. Od tego zależy zdrowie mieszkańców – dodaje Paulina Matysiak.

Wysypisko w Łaniętach działa od 2014 roku kiedy starosta Mirosława Gal-Grabowska wydała firmie Profit Duo w Łodzi zezwolenie na gromadzenie odpadów. Obecnie zezwolenie na składowanie odpadów zostało cofnięte, jednak odpady wciąż zagrażają mieszkańcom Łaniąt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE