Reklama

Reklama

Boże Ciało w Kutnie. Ulicami Dybowa przeszli wierni [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 3 czerwca 2021 08:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Tradycyjnie zwykle z tej okazji w całej Polsce odbywają się procesje. Podobnie jest w Kutnie.

Reklama

Procesja na ulicach Dybowa

Dziś rano odbyła się procesja organizowana przez parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie. Wierni przeszli ulicami kutnowskiego Dybowa.

Procesja wyszła spod świątyni po mszy świętej o godz. 8. Wierni przeszli ulicami Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wrócili z powrotem do kościoła.

Czytaj także: Wyjazdy kutnian na długi weekend

Ołtarze przygotowali: Legion Maryi, Róże Różańcowe, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca i pracownicy kościoła, a także ministranci.

Procesja odbyła się także w parafii pw. św. Wawrzyńca, co relacjonujemy W TYM MIEJSCU.

Wieki polskiej tradycji

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie zwana Bożym Ciałem to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a we Włoszech w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej. Jest świętem nakazanym. 

Po raz pierwszy uroczystość obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320.

Czytaj także: Zamknięte sklepy. Gdzie w Kutnie zrobimy zakupy?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)