Reklama

Reklama

Kutnianie wyjeżdżają na długi weekend. Jaka sytuacja na drogach w mieście i okolicach? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jutro Boże Ciało, co oznacza, że dziś rusza czerwcowy długi weekend. Wielu – w tym mieszkańcy Kutna i powiatu – spędzi najbliższe dni z dala od domów. Sprawdzamy, jak w tej chwili wygląda sytuacja na drogach.

Reklama

W Kutnie sporo aut. Jak jest na „krajówkach”?

Już teraz w Kutnie widać wzmożony ruch pojazdów. Nie jest jednak powiedziane, że korki w niektórych częściach miasta są skutkiem wyjazdów mieszkańców na kilkudniowy wypoczynek – równie dobrze mogą je powodować roboty drogowe i remonty, które prowadzone są w różnych częściach Kutna.

Potwierdzeniem może być fakt, że na drogach krajowych w okolicach miasta póki co nie widać dużego natężenia ruchu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że sytuacja może zmienić się w godzinach późno popołudniowych lub wczesnym wieczorem, chociaż już teraz na niektórych stacjach benzynowych widać sporo aut.

W galerii znajdują się zdjęcia z Kutna i okolic miasta. Zostały one wykonane między 14,30 a 15,30.

Z kolei na autostradzie A1 już teraz można zaobserwować, że długi weekend powoli startuje. Samochodów jest sporo, a z relacji facebookowego profilu „Raporty Drogowe – Autostrada A1” wynika, że ruch wzmógł się już w okolicach południa.

- Choć dopiero kilka minut po godzinie 13, to widać już powoli wyjazdy na długi weekend. Zatory powoli tworzą się na wysokości Kamieńska (budowany odcinek A1), w PPO Nowa Wieś, kierunek Gdańsk, oraz na wysokości Łodzi w kierunku Częstochowy.  Z czasem liczmy się z zatorami na budowanej A1 (przed miejscowością Mykanów) oraz w PPO w Rusocinie – pisał dziś po południu wspomniany facebookowym profil, który na bieżąco informuje o sytuacji na A1.

Sprzyjająca pogoda sprawia, że kierowcy chętniej mocniej przyciskają pedał gazu, dlatego przypominamy, że warto odpuścić i dojechać do celu kilka minut później, niż niepotrzebnie ryzykować. Uwagę na to zwracają także mundurowi.

Policja zapowiada wzmożone działania

Od środy 2 do niedzieli 6 czerwca 2021 roku, policjanci ruchu drogowego garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Boże Ciało 2021”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa, a poprzedzi te działania ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości” zaplanowana na 2 czerwca 2021.

- Policjanci biorący udział w działaniach , będą pełnić służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca 2021 roku.  Zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierujących, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie – informuje policja.

Policjanci będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą  uwagę także na pieszych, rowerzystów. Sprawdzą stan techniczny pojazdów ich obowiązkowe wyposażenie   i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży.

W sposób szczególny policjanci będą się przyglądać m.in. jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca br. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu ale również czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, podczas przechodzenia przez jezdnię.

- Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze. Warto tu przypomnieć ogólnie znane hasło skierowane do kierujących samochodami, które brzmi: „…patrz w lusterka, motocykle są wszędzie…” – dodają mundurowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy