Reklama

Brak konta walutowego, a wymiana walut.

Opublikowano:
Autor:

Brak konta walutowego, a wymiana walut. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Brak konta walutowego, a wymiana walut.

Kantory internetowe od kilku lat rozpieszczają nas niskimi cenami swoich usług i wygodą obsługi. Żeby z nich korzystać konieczne jest otwarcie rachunku walutowego. Dzięki niemu, wymienione na platformie kantoru dewizy są przekazywane nabywcy. A co jeśli nie posiadamy takiego konta? Pozostaje nam kantor stacjonarny i wysokie spready?

Hybrydowe rozwiązanie RKantoru

Kantor internetowy powiązany z Reiffeisen Polbankiem – RKantor postanowił wykorzystać sieć placówek banku do stworzenia nowych możliwości w zakresie wymiany walut. Osoby, które nie posiadają konta walutowego mogą odebrać wymienione za pośrednictwem internetu pieniądze w wybranej placówce Reiffeisen Polbanku. Za tę czynność bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Opcjonalnym rozwiązaniem jest pobranie waluty z bankomatu Euronetu po podaniu specjalnego kodu sms. Dewizy można również zamówić do domu, a dostarczy je Inpost.

Posiadacze rachunków walutowych mogą oczywiście również korzystać na „starych” zasadach z usług kantoru, a przelewy do 10 najpopularniejszych banków (czyli do Lion's Bank, Millenium, Alior, BZ WBK, ING, PKO BP, Reiffeisen Polbank, Bank Pekao, Idea Bank, BNP PARIBAS) RKantor wykona za darmo.

Wyjątkowa cena za usługi RKantoru

Stali bywalcy kantorów wiedzą, że zyski takiego podmiotu generowane są w oparciu o spread, czyli różnicę pomiędzy ceną sprzedaży, a ceną zakupu waluty. Internetowe kantory spready obniżają do minimalnych rozmiarów. RKantor wprowadził też dla swoich klientów promocyjne rozwiązanie, dzięki któremu możliwa jest wymiana walut bez spreadu, po kursie średnim.

Aby skorzystać z takiej oferty należy dysponować punktami. Punkty przyznawane są już od momentu rejestracji w RKantorze. Podając kod polecający 32771582 otrzymuje się 1000 punktów. Dodatkowe punkty zdobywa się polecając znajomych i korzystając z usług kantoru. Za polecenie zyskuje się 500 punktów. Za wymianę 1 jednostki waluty klient otrzymuje 1 punkt. Każdy punkt odpowiada 1 jednostce waluty wymienianej bez spreadu.

Spread jest w przypadku RKantoru prawie niezauważalny (ok. 2 groszy), zatem nawet te osoby, które nie posiadają punktów mogą docenić walory tego kantoru.

Wszystkie kursy walut, w tym: złotówki, euro, dolara amerykańskiego, funta szterlinga, franka szwajcarskiego, czyli walut oferowanych przez RKantor są na bieżąco wyświetlane na stronie kantoru zarówno w regularnej cenie sprzedaży i zakupu, jak i w cenie promocyjnej (dla posiadaczy punktów). Kantor udostępnia też tablicę kursów NBP, co może ułatwić ocenę opłacalności transakcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE