Reklama

Braknie sprzętu i personelu? Poseł pisze do ministra w sprawie kutnowskiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Braknie sprzętu i personelu? Poseł pisze do ministra w sprawie kutnowskiego szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogromne poruszenie zarówno wśród społeczności, jak i lokalnych polityków wywołała decyzja wojewody o przekształceniu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w szpital zakaźny. Swój niepokój wyraził już m.in prezydent Zbigniew Burzyński, który przesłał w tej sprawie pismo do starosty kutnowskiego. Temat podejmuje również poseł Dariusz Joński. Parlamentarzysta ma wątpliwości co do wydolności kutnowskiej lecznicy, czego wyraz daje w interpelacji skierowanej do ministra zdrowia, Andrzeja Niedzielskiego.

- Z zaniepokojeniem obserwujemy gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirus. Sytuacja ta ma wpływ na podejmowanie przez wojewodów decyzji o przekształceniu niektórych szpitali powiatowych w szpitale jednoimienne przeznaczone na przyjmowanie chorych na COVID-19, a w dalszej tego konsekwencji pozbawia szpitale powiatowe realizowania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej - czytamy w interpelacji.

Dariusz Joński twierdzi, że szpitale powiatowe ze względu na dotychczasowe ich przeznaczenie, nie dysponują odpowiednim sprzętem jaki mógłby ratować życie chorym na COVID-19, bądź mają go w niewystarczającej ilości, by dobrze i płynnie diagnozować różne przypadki tej choroby.

- Jednym z takich szpitali jest Kutnowski Szpital Samorządowy, który z dniem 30 października. ma zostać przekształcony w szpital jednoimienny, a którego zapotrzebowanie na sprzęt specjalistyczny pozostawia wiele do życzenia. Drugim jego wielkim problemem jest niewystarczająca liczba personelu medycznego, aby móc obsłużyć planowaną liczbę 241 łóżek - ocenia poseł.

W związku z powyższym Joński zwraca się do ministra z następującymi pytaniami:

1. Co stanie się z pacjentami przeznaczonymi do planowanych zabiegów operacyjnych, w sytuacji gdzie pozostałe szpitale w regionie są przepełnione i brakuje personelu medycznego?
2. Czy Pan Minister wie, że decyzja Pana Wojewody uderza wprost w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kutnowskiego?
3. Czy przekształcenie Kutnowskiego Szpitala Powiatowego na szpital jednoimienny, nie wpłynie negatywnie na dalszą jego działalność, zwłaszcza po pandemii?
4. Czy zapewni się wystarczającą ilość personelu medycznego, do tego, aby opiekować się pacjentami w tym szpitalu?
5. Jaka będzie dalsza przyszłość oddziałów SOR, Nocnej Pomocy Lekarskiej w szpitalach, które przekształcono w szpitale jednoimienne, a które miały za zadanie świadczenie pomocy doraźnej?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE