Reklama

Breslauer Coctail "Piosenki Europy"

Opublikowano:
Autor:

Breslauer Coctail "Piosenki Europy" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Dom Kultury zaprasza na przedostatni koncert w ramach festiwalu "Świat Muzyki - Muzyka Świata", wejściówki do odbioru w kasie CTMiT. Breslauer Cocktail tworzą artyści o szerokich zainteresowaniach artystycznych, udzielający się w licznych projektach. Natalia Nikolska, wokalistka zespołu, to rodowita moskwiczanka związana z teatrami w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Pisze teksty, tłumaczy, jest aktorką i reżyserem.Janusz Wawrzała, założyciel i perkusista zespołu to muzyk, który od 20 lat obraca się na polskiej scenie jazzowej, etnicznej i folkowej. Adam Głośnicki, basista, współpracuje z wieloma zespołami z kręgu jazzu, folku, flamenco i rocka.

Marcin Kuźdowicz, gitarzysta, jest kompozytorem, producentem i wszechstronnym muzykiem, szczególnie zainteresowanym improwizacją oraz poszukiwaniem niekonwencjonalnych brzmień.

Jakub Klepczyński grający na puzonie to zaangażowany w wiele projektów jazzman, otwarty na nowe interesujące dźwięki.

Szymon Danis poszukiwacz dźwięków niewystępujących w przyrodzie, twórca niecodziennych beatów. Współtworzył ostatnią płytę Justynę Steczkowskiej, współpracował z norweskim trębaczem Nielsem Molvaerem.

Muzyków połączyła miłość do Wrocławia i artystycznych eksperymentów. Razem stworzyli wybuchowy muzyczny koktajl. Pierwszy oficjalny koncert Breslauer Cocktail odbył się 29 czerwca 2013 roku na Pergoli pod Halą Stulecia we Wrocławiu. Zespół wystąpił jako gwiazda Pikniku Retro zorganizowanego w ramach obchodów setnej rocznicy otwarcia Hali. Od tej pory zagrali na wielu festiwalach w kraju i za granicą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE