Reklama

Reklama

Brutalny napad, zabójstwo mężczyzny, pobicie jego żony. Są zdjęcia i film z zatrzymania Ukraińców [FOTO/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś prokuratura okręgowa w Łodzi przekazała, że zatrzymano dwie osoby w związku z brutalnym napadem w gminie Piątek. W wyniku zdarzenia zmarł 52-latek, jego żona została pobita i zakneblowana, a sprawcy splądrowali dom i ukradli kosztowności. Teraz policja zabiera głos w tej sprawie, a także publikuje zdjęcia i film z zatrzymania pary obywateli Ukrainy.

Reklama

O informacjach przekazanych przez prokuraturę pisaliśmy dzisiaj rano W TYM MIEJSCU. Zatrzymanie podejrzanych i kulisy pracy nad tą sprawą komentuje teraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Policyjna praca na najwyższych obrotach

- Policjanci od początku pracowali przy tej sprawie na najwyższych obrotach. W pomoc łęczyckim stróżom prawa zaangażowali się najlepsi i najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Łodzi – mówi mł.insp. Joanna Kącka, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sprawdzany był szczegółowo każdy wątek. Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2021 roku około godziny 22.30 we wsi w gminie Piątek w powiecie łęczyckim. Policja podaje, że wówczas na posesję a później do domu zamieszkałego przez małżeństwo wtargnęło kilku zamaskowanych napastników. 

- W garażu uderzając w głowę zaatakowali 52-letniego mężczyznę a następnie w części mieszkalnej pobili i skrępowali jego 49-letnią żonę. Po splądrowaniu domu uciekli. Niestety pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Już od pierwszych godzin w działania zaangażowano wielu policjantów – informuje oficer prasowy KWP z Łodzi.

Przełom w sprawie

Funkcjonariusze po udzieleniu pomocy medycznej , zabezpieczyli ślady, ustalali świadków i ewentualne zapisy monitoringu , użyli psa tropiącego. Wszystko pod nadzorem prokuratora. Śledztwo z miejscowej komendy przejęła Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, która na bieżąco współpracuje z Prokuraturą Rejonową w Łęczycy. 

- W efekcie wielu żmudnych sprawdzeń i innych działań, o których z uwagi na ich charakter, nie chcąc zdradzać policyjnej kuchni nie możemy mówić, nastąpił przełom. Funkcjonariusze z Sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy. Zebrane przez kryminalnych informacje dały mocne  podstawy do podejrzenia, że za zabójstwem stoi 40-latek – podkreśla mł. insp. J. Kącka.

Zarzuty

Kryminalni dotarli do mieszkania w łódzkiej dzielnicy Bałuty, gdzie został on zatrzymany 16 czerwca 2021 roku. Niemalże w tym samym czasie w lokalu przy ul. Zachodniej w ręce funkcjonariuszy wpadła 38-latka mająca związek z tym zdarzeniem. 

Policyjni eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego zabezpieczyli szereg śladów, które stanowić będą materiał dowodowy w sprawie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 

- Mężczyzna odpowie za zabójstwo, za co może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. Kobieta odpowie za pomocnictwo w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może trafić za kraty nawet na 15 lat – kończy oficer prasowy łódzkiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy