Reklama

Reklama

Ci kutnianie zaginęli bez śladu. Takich osób w naszym regionie jest dużo więcej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co roku w Polsce odnotowuje się setki zaginięć, część osób przepada bez śladu. Poszukiwaniami zaginionych zajmują się nie tylko ich najbliżsi i policja, ale też Fundacja ITAKA, będąca jedyną organizacją pozarządową zajmującą się tego typu działalnością. Na liście fundacji znajdują się również osoby z Kutna oraz dziesiątki zaginionych z naszego województwa. Rozpoznajecie którąś z nich?

Reklama

Obecnie w województwie łódzkim, na stronie fundacji ITAKA zarejestrowanych jest 44 zaginięć. Wśród nich są dwie osoby z Kutna: Grzegorz Aleksy Ziółkowski, którego statni raz widziano 3 marca 2013 roku oraz Stanisław Andrzej Dębiński, o którym słuch zaginął 7 grudnia 2011 roku. Więcej dowiecie się z galerii zdjęć.

Listę wszystkich zaginionych z naszego województwa znajdziecie tutaj - KLIK

Fundacja ITAKA

Celem Fundacji jest niesienie wszelkiej pomocy ludziom dotkniętym problemem zaginięcia, w szczególności osobom zaginionym, ich rodzinom i bliskim oraz osobom zagrożonym zaginięciem, w tym także w przypadkach zaginięć związanych z porwaniami rodzicielskimi.  Zobacz Statut Fundacji ITAKA

Linia wsparcia: 22 654 70 70. Czynna całą dobę 7 dni w tygodniu. 

Pracownicy i wolontariusze Fundacji ITAKA 7 dni w tygodniu są gotowi do rozmowy w sytuacji zaginięcia bliskiej osoby. Jeżeli potrzebujesz informacji lub chcesz po prostu porozmawiać – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

116 000 Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka

Czynny całą dobę 7 dni w tygodniu. 

Bezpłatny telefon skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko. Mogą na niego także dzwonić rodzice zaginionych dzieci, nastolatki, które uciekły z domu oraz wszystkie inne osoby, które zetknęły się z problemem zaginięcia dziecka lub nastolatka mogą pomóc w jego odnalezieniu.

Wsparcie psychologiczne

W fundacji pracują wykwalifikowani i doświadczeni psychologowie. Są do dyspozycji rodzin i bliskich osób zaginionych, by porozmawiać, doradzić czy po prostu wysłuchać, gdy jest taka potrzeba.

Pomoc prawna

Zespół prawny ITAKI doradza rodzinom i bliskim osób zaginionych w kwestiach prawnych, które mogą pojawić się w przypadku długoletniego zaginięcia. Nasi prawnicy podpowiadają jak kontaktować się z urzędami i instytucjami, pomagają przygotowywać stosowne.

Poradnictwo socjalne

Pracownicy socjalni podpowiadają jakie wsparcie może uzyskać rodzina osoby zaginionej, znajdująca się w trudnej sytuacji materialnej.

Baza Osób o Nieustalonej Tożsamości (NN)

Prosimy o systematyczne przeglądanie naszej bazy osób NN. W sytuacji, gdy osoba zaginiona w szczególnych okolicznościach straci pamięć, istnieje szansa, że zostanie zgłoszona do ITAKI jako osoba NN. Pracownicy i wolontariusze na bieżąco porównują zdjęcia w bazie, jednak sugerujemy aby robiły to także rodziny.

Strony zastrzeżone

W sytuacji, gdy zaginięcie nie wyjaśnia się przez dłuższy czas i wyczerpane zostały wszystkie możliwości poszukiwawcze proponujemy rodzinom zapoznanie się  z  bazą zawierającą opisy i zdjęcia zwłok osób o nieustalonej tożsamości. Po rozmowie z psychologiem, zainteresowanej rodzinie jest udostępniany dostęp do bazy. za pomocą specjalnego, jednorazowego kodu. Bliscy mogą wówczas, za pomocą specjalnego, jednorazowego kodu przeglądać bazę z NN zwłokami.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy