Reklama

Reklama

Budowa ubojni w Krośniewicach. Pełni obaw mieszkańcy chcą rozmawiać z władzami gminy i inwestorem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Budowa ubojni w Krośniewicach. Pełni obaw mieszkańcy chcą rozmawiać z władzami gminy i inwestorem - Zdjęcie główne

Budowa ubojni w Krośniewicach. Pełni obaw mieszkańcy chcą rozmawiać z władzami gminy i inwestorem | foto Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na łamach KCI kilkukrotnie informowaliśmy o planowanej w gminie Krośniewice dużej inwestycji. Firma Wipasz, jeden z największych polskich producentów pasz i drobiu, chce wybudować tam ubojnię. Mieszkańcy mają jednak pewne obawy dotyczące położenia zakładu i wpływu działalności ubojni na ich życie. Postanowili zatem zorganizować spotkanie z władzami gminy oraz przedstawicielami inwestora.

Reklama

Wipasz w Krośniewicach. Firma planuje zatrudnić ok. tysiąc osób

Na początek warto przypomnieć podstawowe informacje na temat inwestycji. Otóż ma się ona rozpocząć już w przyszłym roku i opiewać na ok. 400 milionów złotych. Docelowo firma planuje zatrudnić tysiąc osób. Pod koniec kwietnia zorganizowano wycieczkę do działającego już zakładu Wipasz w Międzyrzecu Podlaskim.

Jak czytamy na stronie internetowej firmy, Wipasz S.A. to największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka - firma w 100% oparta na polskim kapitale. 

- Produkujemy rocznie ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody i bydła w 6 wytwórniach zlokalizowanych w całej Polsce. Nasza Dywizja Mięsna składa się z dwóch zakładów drobiarskich zlokalizowanych w Mławie i Międzyrzecu Podlaskim. W obu zakładach produkowanych jest dziennie 1000 ton mięsa z kurczaka, a nasze moce ubojowe sięgają 3 milionów kurcząt tygodniowo – informuje Wipasz. 

Mieszkańcy pełni obaw

Budowa ubojni wywołuje jednak spore obawy wśród mieszkańców gminy. Jak sami mówią, sprawa jest społecznie kontrowersyjna, ponieważ „planowana inwestycja miałaby powstać w bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych”.

- Na obecną chwilę mieszkańcy są pozbawieni dokładnych informacji, jak ma wyglądać ta inwestycja i jaki będzie miała wpływ na ich życie – mówią. 

W związku z tym postanowiono zorganizować specjalne spotkanie, na które zaproszenie otrzymali: burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, przewodniczący Rady Gminy Krośniewice Sławomir Kępisty, radni gminy Krośniewice, a także przedstawiciel inwestora.

Spotkanie odbędzie się 19 maja o godzinie 17:00 w sali OSP przy ulicy Targowej 15 w Krośniewicach.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy