Reklama

Reklama

Jeden z największych polskich producentów otworzy zakład w powiecie kutnowskim. Opublikowano specjalny film [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Jeden z największych polskich producentów otworzy zakład w powiecie kutnowskim. Opublikowano specjalny film [WIDEO] - Zdjęcie główne

Jeden z największych polskich producentów otworzy zakład w powiecie kutnowskim. Opublikowano specjalny film | foto Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niedługo w powiecie kutnowskim powstanie kolejny duży zakład produkcyjny. Mowa o ubojni drobiu, w której docelowo zatrudnienie znajdzie około tysiąc osób. Inwestycja ma rozpocząć się w przyszłym roku, tymczasem mieszkańcy gminy, w której powstanie zakład, odwiedzili jeden z istniejących już oddziałów firmy.

Reklama

Ubojnia zostanie zlokalizowana w gminie Krośniewice, o czym informowaliśmy wcześniej na łamach KCI. Inwestorem jest firma Wipasz, jeden z czołowych producentów pasz i świeżego mięsa z kurczaka. 

W związku z planowaną inwestycją zorganizowano wyjazd do działającego już oddziału firmy w Międzyrzecu Podlaskim. Wszystko po to, by mieszkańcy i włodarze gminy mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania zakładu. 

Owocem wycieczki jest krótki film, który gmina Krośniewice opublikowała w mediach społecznościowych. W pigułce zaprezentowano w nim działalność i rozwój firmy, a także wizytę mieszkańców naszego powiatu. Obejrzycie go poniżej. 

Co na temat inwestycji mówią włodarze Krośniewic?

- Inwestycja ma opiewać na 400 milionów złotych, docelowo firma ma zatrudniać do tysiąca osób. To firma samowystarczalna, z własną oczyszczalnią ścieków, dwoma hotelami itd. To będzie czwarta fabryka, którą firma otworzy w Polsce – mówił podczas sesji Rady Miejskiej zastępca burmistrz Krośniewic, Krzysztof Urbański. 

 

- Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż wkrótce w gminie Krośniewice powstanie ogromny zakład, który zaoferuje mieszkańcom nowe miejsca pracy. Ponadto tak duża firma inwestująca na naszym terenie zasili budżet naszej gminy znaczącymi kwotami z tytułu płaconych u nas podatków. Nowe wpływy do budżetu pozwolą na nowe inwestycje – dodała burmistrz Katarzyna Erdman.

Jak czytamy na stronie internetowej firmy, Wipasz S.A. to największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka - firma w 100% oparta na polskim kapitale. Dzięki pełnej integracji procesu produkcyjnego oraz zastosowaniu innowacyjnych technologii dostarcza swoim klientom produkty spełniające najwyższe normy jakościowe. 

- Produkujemy rocznie ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody i bydła w 6 wytwórniach zlokalizowanych w całej Polsce. Nasza Dywizja Mięsna składa się z dwóch zakładów drobiarskich zlokalizowanych w Mławie i Międzyrzecu Podlaskim. W obu zakładach produkowanych jest dziennie 1000 ton mięsa z kurczaka, a nasze moce ubojowe sięgają 3 milionów kurcząt tygodniowo – informuje Wipasz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy