Reklama

Reklama

W powiecie kutnowskim powstanie nowy zakład pracy! Docelowo zatrudnią tysiąc osób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook: Wipasz

W powiecie kutnowskim powstanie nowy zakład pracy! Docelowo zatrudnią tysiąc osób - Zdjęcie główne

W Krośniewicach rozpocznie się budowa zakładu firmy Wipasz | foto Facebook: Wipasz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w powiecie kutnowskim powstanie kolejny duży zakład produkcyjny. Inwestycja ma rozpocząć się w przyszłym roku, a docelowo zatrudnienie znajdzie tam około tysiąc osób.

Reklama

Nowy zakład powstanie w gminie Krośniewice, o czym na ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformował zastępca burmistrza, Krzysztof Urbański. Mowa o firmie Wipasz, producencie pasz i świeżego mięsa z kurczaka. 

W związku z planowanym w Krośniewicach przedsięwzięciem, zastępca burmistrza zapewnił, że w najbliższych tygodniach zostanie zorganizowany wyjazd do zakładu Wipasz w Międzyrzecu Podlaskim, by mieszkańcy i włodarze gminy mogli zapoznać się z działalnością firmy. Co jeszcze mówił o inwestycji?

- Firma Wipasz w przyszłym roku prawdopodobnie rozpocznie już inwestycję w naszej gminie na 15 hektarach, które zostały sprzedane kilka lat wstecz. Inwestycja ma opiewać na 400 milionów złotych, docelowo firma ma zatrudniać do tysiąca osób. To firma samowystarczalna, z własną oczyszczalnią ścieków, dwoma hotelami itd. To będzie czwarta fabryka, którą firma otworzy w Polsce – mówił Krzysztof Urbański.

Jak czytamy na stronie internetowej firmy, Wipasz S.A. to największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka - firma w 100% oparta na polskim kapitale. Dzięki pełnej integracji procesu produkcyjnego oraz zastosowaniu innowacyjnych technologii, dostarcza swoim klientom produkty spełniające najwyższe normy jakościowe. 

- Produkujemy rocznie ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody i bydła w 6 wytwórniach zlokalizowanych w całej Polsce. Nasza Dywizja Mięsna składa się z dwóch zakładów drobiarskich zlokalizowanych w Mławie i Międzyrzecu Podlaskim. W obu zakładach produkowanych jest dziennie 1000 ton mięsa z kurczaka, a nasze moce ubojowe sięgają 3 milionów kurcząt tygodniowo – informuje Wipasz. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy