Reklama

Reklama

Tak działają złodzieje katalizatorów! Kutnowscy policjanci ostrzegają i podpowiadają, na co zwrócić uwagę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/policja.gov

Tak działają złodzieje katalizatorów! Kutnowscy policjanci ostrzegają i podpowiadają, na co zwrócić uwagę - Zdjęcie główne

W tym roku na terenie powiatu kutnowskiego odnotowano już trzy kradzież katalizatorów | foto poglądowe/policja.gov

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska policja ostrzega przed złodziejami katalizatorów. W tym roku na terenie powiatu kutnowskiego doszło już do trzech tego typu kradzieży. Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni, a samo wycięcie urządzenia z zaparkowanego samochodu zajmuje zaledwie kilka minut. - Bądźcie czujni. Zwracajcie uwagę na obce osoby i pojazdy pojawiające się w pobliżu waszych domów i miejsc, gdzie parkujecie samochody -przestrzegają mundurowi.

Reklama

Złodzieje najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Niedawno informowaliśmy o kradzieżach kół na kutnowskich osiedlach. A to nie jedyne zagrożenie, jakie czyha na auta pozostawione na parkinach. 

Jak to może wyglądać? Na Co zwrócić uwage?

W pobliżu auta, które ma paść łupem przestępców parkuje samochód, w którym siedzi kilka osób i obserwują otoczenie. Jeden z nich wyposażony w urządzenie do cięcia metalu wysiada i wchodzi pod podwozie, skąd wycina katalizator. Cały proceder nie trwa długo, dlatego tak ważna jest reakcja mieszkańców lub przechodniów na to, co się dzieje wokół nas.

Jeśli widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie i słychać przy tym głośne dźwięki, zaalarmujmy niezwłocznie Policję. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nawet jeśli okaże się, że to właściciel auta reperuje coś w swoim samochodzie, funkcjonariusze szybko wyjaśnią sprawę. Nie bądźmy obojętni. Przy tego typu kradzieżach ogromne znaczenie ma czas reakcji. Nigdy nie możesz mieć pewności, że złodziej nie czyha akurat na Twoje mienie.

- Apelujemy więc o wzmożenie czujności. Gdy zobaczymy osoby kręcące się przy samochodach, poinformujmy o tym natychmiast policję, wtedy zwiększymy szansę na zatrzymanie podejrzanych na gorącym uczynku - alarmuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji. 

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy