Reklama

Reklama

Złodzieje kół sieją strach na kutnowskich osiedlach. Jak ustrzec się przed kradzieżą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blady strach padł na mieszkańców kutnowskich osiedli. W minionym tygodniu w naszym mieście, pod osłoną nocy, doszło do kilku zuchwałych kradzieży kół z aut pozostawionych na parkingu. W mediach społecznościowych mieszkańcy donoszą o podejrzanych mężczyznach, kręcących się po okolicy, mimo to poszkodowani właściciele pojazdów pozostają bezradni. Co gorsza, również policja wydaje się mieć związane ręce, gdy złodzieje nie zostali przyłapani na gorącym uczynku. Czy można uchronić koła swojego auta przed lepkimi rękami złodziei?

Reklama

Złodzieje kół postrachem kutnowskich osiedli

 

Ostatnie miesiące przyniosły wyraźny wzrost aktywności złodziei kół. Proceder ten jest powszechny w całym kraju i niestety nasze miasto nie stanowi tu wyjątku. Takie przypadki miały miejsce kilka dni temu na dwóch kutnowskich osiedlach.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia skradziono koła z dwóch osobówek: audi a4 i volkswagena bora. Informacje o kradzieży obiegły media społecznościowe, właściciele łudzili się, że złodzieje zreflektują się i zwrócą skradzione mienie. Ostatecznie kradzież została zgłoszona na policję. Oficer prasowy kutnowskiej komendy, podkom. Edyta Machnik potwierdza, że funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej sprawie.

W tym samym czasie skradziono koła z dwoch innych pojazdów, tym razem przy ul. Wilczej. Tam ofiarą złodziei padły skoda i rover. Właściciele nie zgłosili jednak sprawy organom ścigania. 

Na Facebooku nie brakuje komentarzy internautów, mówiących o podejrzanych delikwentach obserwujących auta na parkingach - chodzić ma o obcokrajowców. Mieszkańcy są mocno zaniepokojeni takimi doniesieniami, zwłaszcza, że złotego środka na ochronę auta przed złodziejami póki co próżno szukać.

 

Koła znikają, antidotum brak

 

Właściciele samochodów mogą kombinować jak przysłowiowy koń pod górkę, by ustrzec się przed zuchwałymi złodziejami. Sęk z tym, że żadna strategia nie gwarantuje sukcesu. Kradzież kół jest dla złodzieja naprawdę łatwa i stosunkowo szybka, gdyż nie wymaga to specjalistycznego sprzętu. Wystarczy jedynie lewarek i klucz.

- Producenci aut czasami stosują też dodatkowe zabezpieczenie w postaci nakrętek, które mają unikalny wzór klucza, ale pamiętajmy że nie jest to zabezpieczenie nie do pokonania dla wytrawnego przestępcy, który ma przy sobie zestaw specjalnych nakrętek i korzystają z uniwersalnych narzędzi - mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji. 

 Funkcjonariusze zaznaczają, że wszystkie metody są zabezpieczeniami, które tylko odrobinę utrudniają kradzież.

- Na pewno ryzyko kradzieży jest mniejsze na monitorowanych placach i parkingach niż na niestrzeżonych. Wydaje się, że  najlepszym zabezpieczeniem jest wykupienie polisy autocasco. W takiej sytuacji, jeżeli nawet dojdzie do kradzieży kół samochodowych, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie - stwierdza podkom. Edyta Machnik. 

Pomocne mogą się okazać nowoczesne systemy antykradzieżowe, wyposażone w czujniki monitorujące położenie samochodu. System tego typu może zaalarmować właściciela przez telefon, kiedy zarejestruje ruch pojazdu. Szkopuł w tym, że złodzieje są najaktywniejsi nocą, gdy właściciel śpi, więc taki alarm można po prostu przespać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy