Reklama

Reklama

Poznała go przez internet, podawał się za piosenkarza. Przelała mu ponad 50 tysięcy złotych i została z długami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum&pixabay.com)

Poznała go przez internet, podawał się za piosenkarza. Przelała mu ponad 50 tysięcy złotych i została z długami - Zdjęcie główne

Kobieta została oszukana przez mężczyznę, którego poznała w internecie. Podawał się za muzyka | foto poglądowe (archiwum&pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O niecodziennym oszustwie informują policjanci z sąsiadującego z powiatem kutnowskim powiatu kolskiego. Jedna z kobiet straciła ponad 50 tysięcy złotych po nawiązaniu internetowej znajomości z mężczyzną podającym się za muzyka.

Reklama

Do mundurowych Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiła się jedna z mieszkanek, która stała się ofiarą oszusta. 

Kobieta nawiązała znajomość na jednym z popularnych portali społecznościowych z mężczyzną o obcojęzycznym imieniu i nazwisku, który podawał się za muzyka. 

- Kobieta nawiązała bliższą relację z nowo poznanym mężczyzną łącząc się z nim poprzez komunikator internetowy. Po tygodniu znajomości mężczyzna oświadczył, że wygrał dużą sumę pieniędzy oraz samochód i zachęcał kobietę aby ona przyjęła tą nagrodę w celu poprawienia jej warunków życiowych – relacjonuje st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy KPP w Kole.

Oprócz tego mężczyzna zapraszał pokrzywdzoną na swój koncert, który miał się odbyć w kwietniu w jednym z polskich miast. 

- Zauroczona kobieta zaufała bezgranicznie oszustowi i zaczęła przelewać mu pieniądze. Pierwszą kwotę przelała aby zakupić specjalną kartę dzięki której będzie mogła obejrzeć koncert muzyka. Dalej kobieta przelewała pieniądze ponieważ według mężczyzny nagroda, którą miał jej podarować została zatrzymana na granicy i trzeba opłacić cło. Kobieta po zaciągnięciu kilku pożyczek wykonała przelewy na łączną kwotę ponad 50 000 złotych, prawie 4 000 dolarów i ponad 300 euro – wylicza oficer prasowy kolskiej policji.

Do dzisiaj pokrzywdzona nie otrzymała obiecanej nagrody a rzekomy muzyk okazał się kolejnym internetowym oszustem żerującym na ludzkich emocjach. Po tej znajomości kobiecie pozostały tylko długi, które będzie musiała spłacić.

- Pamiętajmy oszuści internetowi nie mają żadnych skrupułów, wykorzystują naszą trudną sytuację życiową oraz żerują na naszych uczuciach i emocjach podszywając się za żołnierzy, muzyków lub inne osoby aby „wyciągnąć” od nas pieniądze – podkreśla st.asp. Daniel Boła.

Funkcjonariusze apelują, by weryfikować nawiązywane w sieci znajomości i nie ufać bezgranicznie wszystkim nowo poznanym osobom. 

- Zdecydowanie odradzamy również przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy takim osobom – kończy oficer prasowy KPP Koło.

info: KPP Koło

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy