Reklama

Reklama

Wydano oficjalną zgodę. Pod Kutnem powstanie ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Wydano oficjalną zgodę. Pod Kutnem powstanie ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt - Zdjęcie główne

Pod Kutnem będzie działał ośrodek rehabilitacji dla zwierząt prowadzony przez Stowarzyszenie "Pomagam Bocianom" | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiadomo już, że pod Kutnem na pewno powstanie Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał na to oficjalną zgodę.

Reklama

Artur Paul ze stowarzyszenia „Pomagam Bocianom” poinformował nas, że pod koniec marca Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska zezwolił organizacji na utworzenie i prowadzenie Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt. Będą tam leczone i rehabilitowane dziko żyjące osobniki bociana białego i czarnego.

Ośrodek będzie działał w miejscowości Pasieka w Gminie Żychlin, dlatego wcześniej zgodę na taką działalność musiała wydać Rada Gminy w Żychlinie podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę.

Ostatnio o wspomnianym stowarzyszeniu pisaliśmy przy okazji montażu kamer nad jednym z gniazd bocianów w powiecie kutnowskim. Ciekawostką jest fakt, że w gnieździe już są dwa jaja, dodatkowo:

- Według wszystkich monitorowanych gniazd pierwsze jajko w tym sezonie pojawiło się u nas na Pasiece – podkreśla Artur Paul.

„Pomagam Bocianom” jest Stowarzyszeniem zajmującym się ochroną bociana białego w województwie Łódzkim. Swoją opieką otacza m.in. te ptaki, które z różnych przyczyn nie są w stanie latać i co za tym idzie nie miałyby szans przeżyć na wolności.

Stowarzyszenie można wspierać, poprzez przekazanie darowizny, zakup potrzebnego sprzętu, współpracy w ramach budowy gniazd, miejsc lęgowych. Pieniądze można przekazać W TYM MIEJSCU.

Z kolei TUTAJ znajdziesz dane kontaktowe w razie chęci podjęcia innej współpracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy