Reklama

Reklama

Tak żyją bociany pod Kutnem. Od kilku dni można je oglądać na żywo [WIDEO/ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 22 mar 2022 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To informacja, która z pewnością ucieszy miłośników zwierząt. Nad jednym z gniazd bocianów znajdujących się w powiecie kutnowskim zamontowano kamerę, dzięki której na żywo możemy podglądać to, co tam się dzieje. Za inicjatywą stoi Stowarzyszenie „Pomagam Bocianom”.

Reklama

Na KCI wielokrotnie pisaliśmy o prężnie działającym Stowarzyszeniu „Pomagam Bocianom”. Tym razem okazją do tego jest fakt, że dzięki niemu możemy z bliska oglądać jak wygląda życie w bocianim gnieździe.

Od 17 marca specjalna kamera pokazuje jedno z gniazd znajdujących się w powiecie kutnowskim. Początkowo widzieliśmy puste gniazdo, ale taki stan rzeczy bardzo szybko się zmienił. Już 18 marca z zimowiska do gniazda wrócił pierwszy bocian – Rysiek.

Z kolei wczoraj, czyli w pierwszy dzień wiosny - jak zauważa Artur Paul ze wspomnianego Stowarzyszenia – do Ryśka dołączyła jego partnerka. 

- Samiec zawsze przylatuje pierwszy. To gniazdo bocianów, które co roku wydają potomstwo. Będziemy obserwować, jak to życie będzie się tam rozwijać. Gniazdo zostało przeniesione, było na akacji, ale ona wymagała ścięcia, bowiem zagrażała zarówno bocianom, jak i nam. Przy wichurach mogła się przewrócić – mówi Artur Paul.

Gniazdo przeniesiono na słup, wykonano nową platformę. Wykorzystano tę okazję do montażu wspomnianej kamery. Jest to jedyne w okolicy monitorowane gniazdo. 

Sygnał z kamery można śledzić TUTAJ. Dodajmy, że kamera daje możliwość obserwacji ptaków całą dobę, również po zmroku. 

Oprócz obrazu kamera przekazuje też dźwięk, więc przy odrobinie szczęścia będziemy mogli usłyszeć klekot bocianiej pary z Pasieki pod Żychlinem.

„Pomagam Bocianom” jest Stowarzyszeniem zajmującym się ochroną bociana białego w województwie Łódzkim. Swoją opieką otacza m.in. te ptaki, które z różnych przyczyn nie są w stanie latać i co za tym idzie nie miałyby szans przeżyć na wolności.

Stowarzyszenie można wspierać, poprzez przekazanie darowizny, zakup potrzebnego sprzętu, współpracy w ramach budowy gniazd, miejsc lęgowych. Pieniądze można przekazać W TYM MIEJSCU.

Z kolei TUTAJ znajdziesz dane kontaktowe w razie chęci podjęcia innej współpracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)