Reklama

Reklama

Przysposobienie obronne wraca do szkół. W programie m.in. nauka strzelania i pierwszej pomocy

Opublikowano: pt, 18 mar 2022 12:24
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Przysposobienie obronne wraca do szkół. W programie m.in. nauka strzelania i pierwszej pomocy - Zdjęcie główne

Przysposobienie obronne wraca do szkół. W programie m.in. nauka strzelania i pierwszej pomocy | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już pewne! Od 1 września do szkół, także w Kutnie i okolicach, powracają elementy przysposobienia obronnego. Zajęcia odbędą się w ramach edukacji dla bezpieczeństwa, a w ich trakcie uczniowie poznają zagadnienia z dziedziny wiedzy obronnej, udzielania pierwszej pomocy i strzelania.

Reklama

Przysposobienie obronne wraca do polskich szkół 

- Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa. Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat - zapowiedział w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 

Szef MEiN dodał, że w programie takich zajęć znalazłoby się również strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią „po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie”.

- Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa – zaznaczył Czarnek. 

Warto wspomnieć, że przysposobienie obronne zniknęło z polskich szkół w 2012 roku. Zostało wówczas zastąpione przedmiotem edukacja dla bezpieczeństwa, realizowanym w gimnazjach, a po ich likwidacji w ósmych klasach szkół podstawowych. Teraz właśnie w ramach EDB powrócą elementy przysposobienia obronnego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy