Reklama

Reklama

Koniec obowiązku noszenia maseczek? Minister zdrowia podał konkretną datę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB: Ministerstwo Zdrowia

Koniec obowiązku noszenia maseczek? Minister zdrowia podał konkretną datę  - Zdjęcie główne

Koniec obowiązku noszenia maseczek? Minister zdrowia podał konkretną datę | foto FB: Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Niewykluczone, że od początku kwietnia pożegnamy się z obowiązkiem noszenia maseczek. Takie rozwiązanie zarekomendował premierowi minister zdrowia Adam Niedzielski. Co jeszcze może się zmienić na początku przyszłego miesiąca?

Reklama

Zniesienie obostrzeń dotyczących maseczek, kwarantanny i izolacji

- Zarekomendowałem panu premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania, które dotyczą noszenia maseczek, kwestii nakładania kwarantanny i izolowania – mówił w czwartek w Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski wyjaśnił, że to głównie malejąca liczba hospitalizacji „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego".

Jak zaznaczył, propozycja zniesienia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji wiąże się również z pewną koniecznością traktowania koronawirusa „jak każdej innej choroby”. 

- Jest to taki moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą. Mamy szczepionki, pojawiają się leki, które co prawda nie mają wysokiej skuteczności. Jednak mamy tych narzędzi o wiele więcej i stąd jest możliwość podejmowania takich decyzji - dodał minister.

Przypomnijmy, w czwartek 17 marca odnotowano 12 274 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 207 osób (53 wyłącznie z powodu COVID-19, 154 z powodu chorób współistniejących z COVID-19).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy