Reklama

Reklama

Budżet przyjęty. Prezydent: "To ciężki czas, potrzebna jest współpraca"

Opublikowano: wt, 22 gru 2020 15:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni Rady Miasta Kutno przyjęli budżet na 2021 rok. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, radni głosami przedstawicieli klubu Porozumienie Dla Kutna zdecydowali o przyjęciu uchwały finansowej. Radni Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu. Budżet miasta na przyszły rok zakłada dochody i wydatki na tym samym poziomie, nieco ponad 235 milionów złotych.

Reklama

- To zrównoważony budżet mimo, że mamy trudną sytuację pandemiczną. Ta sytuacja powoduje, że poziom planowanych dochodów jest niższa, ale tylko jeden procent. Mimo to budżet osiąga nadwyżkę dochodów bieżących nad wydatkami bieżącymi w kwocie około 10 milionów złotych. W roku 2021 planowany poziom zadłużenia miasta ulegnie zmniejszeniu. Po stronie wydatków zabezpieczono pieniądze na realizację kluczowych dla naszego miasta zadań publicznych. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, jesteśmy za tym budżetem – tłumaczył podczas sesji Przewodniczący Klubu Porozumienie Dla Kutna Grzegorz Chojnacki.

Na wydatki inwestycyjne przeznaczonych będzie ponad 16 milionów złotych. Główne priorytety inwestycyjne Kutna na 2021 rok to:

  • Rewitalizacja najstarszej, historycznej części Kutna.
  • Rewaloryzacja zespołu Pałacu Saskiego w Kutnie.
  • Budowa i modernizacja dróg, parkingów, chodników w tym m.in. Morcinka, Wybickiego, przebudowa przejazdu pod wiaduktem ul. Warszawskie Przedmieście, Skłodowskiej-Curie, Intermodalna-sięgacz, Zimowa, Jesienna.
  • Przebudowa ulicy Chopina w Kutnie.
  • Budownictwo mieszkaniowe.
  • Zakup urządzeń oświetlenia ulicznego.

Priorytety mogą ulec zmianie, bo Miasto będzie ubiegało się o pieniądze z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński dziękując za uchwalenie budżetu podkreślił potrzebę wspólnego działania na rzecz dobra miasta.

- Jest to ciężki rok i będzie to ciężki czas, tym bardziej potrzebna jest współpraca wszystkich radnych, bo miasto jest jedno i potrzeby są wspólne i jeśli dołożymy sił i starań, to mam nadzieję, że damy radę przetrwać ten okres. Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta oraz członkom Rady Miasta i wszystkim tym, którzy zaangażowani byli w proces tworzenia i uchwalenia tego budżetu – zakończył Zbigniew Burzyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy