Reklama

Reklama

Butelki, plastikowe torebki, a nawet ubrania. Takie „niespodzianki” czekają na kutnian spacerujących nad Ochnią [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 27 kwi 2022 11:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mnóstwo foliowych reklamówek, butelek po alkoholu, papierków i pustych opakowań. Takie obrazki zastają mieszkańcy Kutna, którzy udają się na spacery wzdłuż rzeki Ochni. Czy miasto planuje pozbyć się zalegających tam śmieci? Sprawdzamy.

Reklama

Na problem zwróciła uwagę jedna z naszych Czytelniczek. Jak pisze, spacerując wzdłuż rzeki obok targowiska przy ul. Narutowicza, natknęła się na porażającą ilość zalegających tam śmieci. 

- Naprawdę przykro było mi oglądać sterty śmieci zalegające wzdłuż brzegów rzeki i kaczki wygrzewające się na słońcu wśród toreb foliowych. Kompletnie nie rozumiem czemu ludzie psują tak otoczenie, w którym żyją – pisze Czytelniczka. 

O komentarz w sprawie poprosiliśmy urząd miasta, który zapewnia, że w najbliższym czasie zajmie się tym problemem. 

- W ostatnim czasie obserwujemy tendencję do pozbywania się różnego rodzaju opakowań i śmieci właśnie w okolicach rzeki. Mamy na uwadze ten problem. W najbliższym czasie powinni się tam pojawić pracownicy, którzy oczyszczą tereny zarówno przy targowisku jak i na przykład przy mostach na ulicach Łęczyckiej i Sienkiewicza – czytamy w odpowiedzi biura prasowego kutnowskiego magistratu. 

Wkrótce możemy spodziewać się także innych prac na wspomnianych wyżej terenach.

- Jak co roku przed okresem letnim Miasto będzie również kosić trawę na wspomnianych terenach zielonych oraz porządkować koryto rzeki – zaznacza urząd miasta.

Warto zwrócić uwagę na to, że śmieci porzucane są przy Ochni w wielu miejscach naszego miasta, m.in. przy opisywanym targowisku, ale też na ulicach Łęczyckiej czy Sienkiewicza. Zobaczycie to w filmie przygotowanym przez kutnowski magistrat - KLIK.

- Taki widok jest często spotykany nad naszą Ochnią. Niestety... Pamiętajmy, że tereny zielone to nasze dobro wspólne. P.S. Ktoś chyba poczuł za mocno wiosnę i już pożegnał się ze swoją kurtką – czytamy w opisie filmu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy