Reklama

Były prezes MKS przed sądem! W klubie były długi przez... sukcesy sportowe?!

Opublikowano:
Autor:

Były prezes MKS przed sądem! W klubie były długi przez... sukcesy sportowe?! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno W TYM MIEJSCU informowaliśmy o tym, że przed sądem stanie były prezes MKS Kutno. Wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa. Zdzisławowi B. grozi 10 lat więzienia.

Postępowanie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, która sporządziła akt oskarżenia z dwoma zarzutami dla byłego prezesa Zdzisława B. Chodzi o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem publicznym oraz o działanie polegające na uszczupleniu publicznych finansów.

Sprawa dotyczy dotacji przyznanych MKS-owi Kutno w latach 2013-2014. Klub nie rozliczył się z niemal 360 tys. zł otrzymanych od miasta. Pieniądze miały być przekazywane dla klubu w ramach dotacji celowej. Tymczasem klub – zdaniem śledczych – przeznaczał te fundusze na całkiem inne działania.

- Oskarżony wprawdzie nie przyznał się do winy, ale zeznając przed sądem potwierdził, że część dotacji z kasy miasta poszła na spłatę różnych zobowiązań. Wyjaśnił przy tym, że przyczyną braku pieniędzy w kasie MKS był... nadmiar sukcesów klubowych zawodników – relacjonują wczorajszą rozprawę łódzkie media.

Chodzi o nadspodziewane dobre wyniki osiągane przez zawodników zrzeszonych w MKS. To sprawiło, że nagle potrzeba było zastrzyku gotówki np. na premie. Klub pożyczał więc pieniądze, a z drugiej strony wykorzystywał dotacje z budżetu Miasta Kutno. Zdzisław B. potwierdził przed sądem, że był świadomy, że takie dotacje nie mogą być przeznaczane na inne cele niż te, które uzgodniono z Miastem.

Przypomnijmy, że MKS Kutno w wyniku problemów finansowych przestał istnieć w lipcu 2014 roku. W jego miejsce powołano niezależny byt - KS Kutno.

Do sprawy Zdzisława B. na pewno wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE