Reklama

Reklama

Były prezes PZPN rozmawia z władzami Kutna i powiatu. "Przyjechałem tu z wielką radością" [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Kutnie pojawili się przedstawiciele Polskiego Związku Teqball na czele z Michałem Listkiewiczem. Celem wizyty i rozmów z władzami miasta i powiatu była promocja tej nowej dyscypliny sportu.

Reklama

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i były międzynarodowy sędzia piłkarski – Michał Listkiewicz (obecny prezes Polskiego Związku Teqball), wiceprezesi związku - Krzysztof Ochędalski i Kajetan Listkiewicz, a także starosta kutnowski Daniel Kowalik, członek zarządu powiatu Tomasz Walczewski, oraz wiceprzewodniczący rady powiatu – Tomasz Marciniak Bartosz Czechowski. Dwaj ostatni są koordynatorami rozwoju teqball w Kutnie i okolicach.

Michał Listkiewicz ponownie w Kutnie

Tematem dzisiejszej konferencji była właśnie ta jeszcze mało znana w Polsce dyscyplina sportu. Dziś rozmawiano o niej z władzami Miasta Kutno, następnie z władzami powiatowymi, a potem z burmistrz Krośniewic.

- Miło mi, że po latach znów jestem w Kutnie. Pamiętam, jak kilkanaście lat temu miasto odwiedził prezydent UEFA. Była wspaniała impreza na pięknym, tutejszym stadionie. Zobaczyłem wtedy, że to bardzo prosportowe miasto, gdzie nie brakuje entuzjastów sportu – mówił na wstępie Michał Listkiewicz.

Przypomniał, że kiedy był prezesem związku, PZPN kilkukrotnie przyznawał naszemu miastu różne imprezy piłkarskie.

- Teraz występuję w nowej roli, jako prezes związku teqball. Przyjechałem tu z wielką radością, cieszę się, że zarówno pan starosta jak i pan prezydent poświęcili swój czas dla tej nowej dyscypliny sportu, która jeszcze jest mało znana, ale już ma ogromne sukcesy – mówił Listkiewicz.

W ciągu kilku lat powstało ponad 100 klubów. Polska odnosi także spore sukcesy międzynarodowe. Teqball został włączony do programu Europejskich Igrzysk Olimpijskich, które za dwa lata odbędą się w Krakowie. 

- Efektem wizyty w Kutnie będzie – mam nadzieję – utworzenie strefy teqball w mieście, a w powiecie odbędzie się cykl imprez pod patronatem starostwa organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, które będą promować tę grę w gminach i mniejszych miejscowościach – opisywał prezes Polskiego Związku Teqball.

Stół do gry w teqball umożliwia uprawianie przeróżnych dyscyplin np. piłkę nożną, tenis, tenis stołowy, czy siatkówkę. Korzystać mogą z niego także osoby niepełnosprawne.

- Wcześniej nie byłem zaznajomiony z tą inicjatywą. Pan Michał Listkiewicz mocno nas zaskoczył. W ramach funkcjonowania powiatu kutnowskiego chcemy tę ideę promować. Myślę, że mobilność i innowacyjność tego sportu może zachęcić młodych mieszkańców powiatu do aktywności fizycznej – mówił Daniel Kowalik.

Gdzie w Kutnie mogą pojawić się stoły?

Władze Miasta Kutna także relacjonują dzisiejsze spotkanie z Michałem Listkiewiczem. Magistrat wyjaśnia, że teqball to widowiskowa dyscyplina sportowa wymyślona na Węgrzech, która może być nazywana połączeniem piłki nożnej i tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizują na zakrzywionym stole podobnym do tego znanego właśnie z zawodów stołowej odmiany tenisa. Zawodnicy do gry używają nóg, a rozgrywka prowadzona jest taką samą piłką, która wykorzystywana jest w normalnych meczach piłkarskich.

- To świetna okazja dla organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. Nie trzeba dużego nakładu finansowego, a można dać im mnóstwo rozrywki, sportowej rywalizacji i aktywności. Jeśli powstałaby w Kutnie taka infrastruktura, moglibyśmy tworzyć szkolne ligi – tłumaczył Tomasz Marciniak.

Obecny na spotkaniu Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna przyznał, że zakup stołów nie jest wykluczony, tym bardziej, że dyscyplina sportu jest rozwojowa.

- Mamy sporo miejsca jeszcze przy boiskach typu Orlik lub przy placach zabaw, tam spokojnie moglibyśmy ulokować stoły do teqball – mówił Jacek Boczkaja.

Warto przypomnieć, że do tegorocznej edycji KBO wpłynął projekt dotyczący całorocznych stref teq. Jego autorem jest radny Bartosz Czechowski, który zapowiedział, że będzie także pisał w tej sprawie wnioski do przyszłorocznego budżetu miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy