Reklama

Reklama

Całe Kutno oświetlą LED-y. Ma być dużo bezpieczniej i oszczędniej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum (poglądowe)

Całe Kutno oświetlą LED-y. Ma być dużo bezpieczniej i oszczędniej - Zdjęcie główne

W Kutnie oświetlenie sodowe jest wymieniane na ledowe | foto archiwum (poglądowe)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawie osiem milionów złotych - to wartość inwestycji, która właśnie realizowana jest w Kutnie. Chodzi o wymianę opraw oświetleniowych na ulicach, co ma pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, a przy okazji na miejskie finanse.

Reklama

Ruszyła największa inwestycja w infrastrukturę energetyczną w Kutnie od kilkudziesięciu lat.  Trwa wymiana starych sodowych opraw oświetleniowych na nowe LED-owe. Modernizację oświetlenia ulicznego przeprowadza przedsiębiorstwo ELTAST sp. z o.o. z Radomia. Łącznie w Kutnie zainstalowanych będzie ponad 4000 opraw zlokalizowanych przy ulicach i w parkach.

- Koszt inwestycji to prawie 8 000 000 złotych. Nowe LED-owe oprawy znacząco poprawią bezpieczeństwo na drogach, będą też dużo oszczędniejsze, co przy rosnących kosztach energii jest niezmiernie ważne dla miejskiego budżetu - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Według założeń koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia miasta mają spaść o prawie 75%. Tak wynika z przygotowanej wcześniej dokumentacji. Zamiast ponad 2442 megawatogodzin, zużywanych będzie jedynie niespełna 600 megawatogodzin. Do tego dochodzą jeszcze czynniki ekologiczne, bo dzięki zmniejszeniu zużycia energii, miasto przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

- Warto podkreślić, że Kutno jako jedyne miasto w województwie łódzkim pozyskało pieniądze z WFOŚGiW na tak duże zadanie związane z oświetleniem. Olbrzymia w tym zasługa pracowników Biura Obsługi Funduszy Pomocowych oraz Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu, którzy przygotowali kompletny wniosek - podkreśla UM Kutno.

Wymiana opraw oświetleniowych ma zostać zrealizowana w trakcie najbliższych sześciu miesięcy. Równolegle sprawdzamy stan techniczny słupów na których zamontowane są oprawy oświetleniowe. Wszelkie usterki będą sukcesywnie usuwane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy