Reklama

Cały świat w muzyce. III Festiwal Muzyczny „Świat Muzyki – Muzyka Świata” już w lipcu w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Cały świat w muzyce. III Festiwal Muzyczny „Świat Muzyki – Muzyka Świata” już w lipcu w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas tegorocznego lata nie musicie wybierać się w dalekie wakacyjne podróże - to my, za pośrednictwem muzyki, zabierzemy Was w najodleglejsze zakątki kuli ziemskiej.A wszystko za sprawą odbywającego się już po raz trzeci Festiwalu „Świat Muzyki – Muzyka Świata”, którego ideą jest prezentacja muzycznych zespołów i wykonawców z całego świata. W tym roku będą to między innymi muzycy z Czech, Indonezji, Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej oraz rodzime zespoły, poszukujące inspiracji w tradycjach muzycznych całego świata.

Festiwal odbędzie się w dniach 16-24 lipca, a na koncerty zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca oraz na Placu Piłsudskiego.

W tegoroczną muzyczną podróż dookoła świata zapraszają: otwierający festiwal zespół Foliba, który wprowadzi nas w transowy nastrój afrykańskiej muzyki perkusyjnej, Magda Navarette wraz z zespołem Caravana Band, którzy porwą nas na bałkańską fiestę, z kolei Diah Aggraini i Orkiestra Gamelanowa przeniosą nas do świata magicznej Indonezji.

Nie zabraknie też propozycji dla wielbicieli różnego rodzaju folkowych brzmień (Same Suki, Beltaine, Sudaryjna Electro), orientu ( Naneli Lale), polskiej poezji (Good Staff) oraz gorącej Afryki (Amadou ‘Fola’ Balde, Gaspard Conde, Ablaye Badji, Lahat Fall, Helene Sagna).

Podczas festiwalu podziwiać będzie można również różne rodzaje tradycyjnych tańców, a także sztukę erbu, czyli malowanie na wodzie.

Całości towarzyszyć będzie wystawa „Muzycy w Batiku” Pracowni Batiku „Mamut” z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, prezentująca portrety ważnych postaci ze świata muzyki.

Na koncerty odbywające się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca obowiązują wejściówki – do odbioru w kasie CTMiT od 15 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE