Reklama

Cecyliada 2016

Opublikowano:
Autor:

Cecyliada 2016 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 24 listopada w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki odbędzie się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej Cecyliada 2016, nad którym honorowy patronat objęli:Biskup Łowicki ks. Andrzej Franciszek DziubaPrezydent Miasta Kutno p. Zbigniew Burzyńskioraz Dziekan Kutnowski ks. Jerzy Swędrowski

Cecyliada to przegląd piosenki religijnej, adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów miasta Kutna i okolic. Nazwa wywodzi się od imienia św. Cecylii, męczennicy, patronki muzyków, zespołów i śpiewu kościelnego, której wspomnienie obchodzimy 22 listopada.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. 24 listopada w sali gimnastycznej Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej odbędą się przesłuchania uczestników. W tym roku usłyszymy 36 prezentacji z 14 szkół miasta Kutna i okolic. Jury w składzie: Anna Jeremus - Lewandowska, Hieronim Lewandowski, Kinga Szczepanik, Teresa Karpińska oraz Anna Góra, oceniać będzie występy solistów i zespołów w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, IV-VI oraz szkoły gimnazjalne. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncert Laureatów w sobotę 26 listopada w kościele Św. Wawrzyńca w Kutnie o godz. 19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE