Reklama

Reklama

Chcą odwołania burmistrz Krośniewic. Poznaliśmy datę referendum

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Chcą odwołania burmistrz Krośniewic. Poznaliśmy datę referendum - Zdjęcie główne

Datę referendum wyznaczono na styczeń 2021 | foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyznaczono termin przeprowadzenia referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic, Katarzyny Erdman. Radni stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli w październiku br.

Reklama

Powodem takiej decyzji rady było dwukrotne nieudzielenie wotum zaufania Katarzynie Erdman. Za przeprowadzeniem referendum głosowało 8 radnych, 6 było przeciw.

Teraz Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Łodzi informuje, że datę przeprowadzenia referendum wyznaczono na 10 stycznia 2021 roku. 

O sprawie informowaliśmy na łamach KCI kilkukrotnie, np. TUTAJ. Sławomir Kępisty wyliczał zastrzeżenia do pracy burmistrz Krośniewic. 

- Ustawa o samorządzie mówi wyraźnie, że dwukrotnie nieudzielenie wotum zaufania wójtowi, burmistrzowi, czy prezydentowi miasta może skutkować wnioskiem o organizację referendum. Skorzystamy z tej furtki, bo działania pani burmistrz w wielu aspektach bardzo nam się nie podobają – mówił S. Kępisty.

Katarzyna Erdman odpowiadała, że niezależnie od wyników głosowania zaakceptuje decyzje mieszkańców.

- Myślę, że mieszkańcy będą chcieli docenić to, co udało mi się do tej pory zrobić – przez niecałe dwa lata pozyskałam dla gminy z dofinansowań około 6 milionów złotych, zadłużenie gminy zmalało do ponad 8 milionów. Niektórzy mówią, że nie realizuję swojego programu wyborczego. Myślę, że jest za wcześnie na takie opinie - mówiła nam we wrześniu K. Erdman.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy