Reklama

Chcą więcej pociągów

Opublikowano:
Autor:

Chcą więcej pociągów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O problemie z dojazdem do pracy w Kutnie mówią mieszkańcy powiatów kutnowskiego i włocławskiego. Na trasie Kutno-Włocławek są zaledwie 4 połączenia w ciągu dnia. Marszałkowie obu województw twierdzą jednak, że na więcej kursów nie ma pieniędzy.Połączenia na trasie KutnoWłocławek obsługuje Arriva RP, która zawarła umowę z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego. Do połączeń od granicy województwa do Kutna dorzuca się kolei marszałek województwa łódzkiego.

– Połączeń jest zdecydowanie za mało. Dziennie Arriva RP uruchamia tylko 4, po godzinie 5,8,15,19. Stanowczo brakuje pociągu około godziny 17:40 z Kutna, by móc wrócić z pracy do domów, Czerniewic czy Wiktorowa – pisze do nas w mailu pani Anna.

Spółka Arriva nie pozostawia jednak złudzeń.

– Podróżni zgłaszali nam ten problem. Niestety jednak spółka Arriva RP, w ramach obowiązujących umów z organizatorami przewozu, nie ma w chwili obecnej możliwości zwiększenia liczby połączeń w relacji Toruń – Kutno – informuje Joanna Parzniewska, rzeczniczka spółki.

Urząd Marszałkowski naszego województwa nie mówi jednak „nie”.

– Mamy wiele sygnałów w tej sprawie. Niestety na zmiany w rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał jest już za późno. Zobaczymy co przyniesie następny rok – powiedział w rozmowie z nami Jacek Grabarski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Co na to marszałek z woj. kujawsko-pomorskiego? Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE