Reklama

Reklama

Chciał uniknąć opłaty za autostradę. Teraz będzie musiał zapłacić aż 3 tys. zł!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Polimerek, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Chciał uniknąć opłaty za autostradę. Teraz będzie musiał zapłacić aż 3 tys. zł! - Zdjęcie główne

Chciał uniknąć opłaty za autostradę. Teraz będzie musiał zapłacić aż 3 tys. zł! | foto Polimerek, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten kierowca chciał skorzystać z autostrady za darmo. Teraz jednak będzie musiał zapłacić znacznie więcej, bo aż 3 tys. zł. O jego zatrzymaniu w naszym regionie informują funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. 

Reklama

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili kontrole drogowe na autostradzie A1 w naszym województwie pod kątem uiszczania opłaty elektronicznej za przejazd drogami płatnymi. 

Udało im się zdemaskować próbę ominięcia opłaty przez kierowcę samochodu osobowego z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton, objętego obowiązkiem opłaty elektronicznej. Podmienił on tablicę rejestracyjną zamontowaną na przyczepie na tę należącą do innej - lżejszej. 

- W konsekwencji system e-TOLL nie wykrywał przejazdu kontrolowanego zespołu pojazdów jako objętego obowiązkiem opłaty elektronicznej. Okazało się również, że ciągnięta przyczepa nie była dopuszczona do ruchu, a kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania zespołem pojazdów powyżej 3,5 t oraz ważnego ubezpieczenia OC - informuje Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Kierowca został ukarany dwoma mandatami karnymi. Pierwszy za naruszenie obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej za przejazd drogami płatnymi e-TOLL wyniósł 1 500 zł. Za prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia do ruchu mężczyzna będzie musiał zapłacić kolejne 1 500 zł. Otrzymał też 3 punkty karne.

- Informacja o braku polisy OC została przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co wiąże się z opłatą karną za brak obowiązkowego OC. Za jazdę bez uprawnień kierowca odpowie przed sądem - dodaje rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że rejestracja w elektronicznym systemie poboru opłat e-TOLL jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poruszać się po drogach płatnych pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu lub zestawu pojazdów powyżej 3,5 tony.

Info: KAS Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy