Reklama

Reklama

Chwile strachu na placu zabaw. Drzewo runęło na huśtawki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chwile strachu na placu zabaw. Drzewo runęło na huśtawki [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Do potencjalnie bardzo groźnego zdarzenia doszło na jednym z kutnowskich placów zabaw. Na huśtawki przewróciło się sporych rozmiarów drzewo.

Reklama

W sobotnie popołudnie do naszej redakcji zadzwonił jeden z Czytelników. Poinformował nas, że na placu zabaw spore drzewo przewróciło się na huśtawki.

Do tego incydentu doszło w parku Wiosny Ludów. Z relacji naszego Czytelnika wynika, że w chwili zdarzenia nikt nie bawił się na huśtawkach, ani nie znajdował się w ich pobliżu, dlatego na szczęście nikomu nic się nie stało i skończyło się tylko na strachu. Na miejscu pracowała straż pożarna.

Otrzymaliśmy także zdjęcie, które w sobotę wykonano na placu zabaw w parku Wiosny Ludów. Możecie je zobaczyć w galerii.

Z kolei dziś rano udaliśmy się na miejsce by sprawdzić, czy drzewo wciąż leży na huśtawkach. Byliśmy tam około godziny 10 i już trwały prace nad jego usunięciem. Zdjęcia pod artykułem.

W związku z tym zdarzeniem poprosiliśmy o komentarz Urząd Miasta w Kutnie. Zapytaliśmy, czy drzewo, które przewróciło się na plac zabaw było zdrowe i czy coś wskazywało na to, że może się ono przewrócić.

Poprosiliśmy także o informację jak często kontrolowany jest drzewostan w kutnowskich parkach.

- Drzewo z zewnątrz, zarówno korona, jak i pień, nie dawały jakichkolwiek oznak choroby. Jednak dopiero po pęknięciu pnia okazało się, że wnętrze jest w złym stanie. Takie sytuacje trudno przewidzieć i całkowicie wykluczyć, mimo prowadzonych na bieżąco kontroli. Wykonywane są one zarówno przez pracowników Biura Zieleni Urzędu Miasta, jak również przez firmę utrzymującą Park Wiosny Ludów. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia przewrócone drzewa są odgradzane i po uzyskaniu stosownych pozwoleń usuwane. W tym przypadku nic nie wskazywało na zły stan chorobowy drzewa - korona była prawidłowo rozwinięta, a drzewo wegetowało prawidłowo - komentuje Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowego UM w Kutnie.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy