Reklama

Reklama

Fabryka światowego giganta w naszym regionie?! Mogłaby kosztować aż miliard złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Fabryka światowego giganta w naszym regionie?! Mogłaby kosztować aż miliard złotych - Zdjęcie główne

Możliwe, że w Polsce powstanie fabryka Fujitsu. Pod uwagę brane jest województwo łódzkie | foto poglądowe (pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polska ma szansę na gigantyczną inwestycję zrealizowaną przez światowego giganta. Wśród potencjalnych lokalizacji wymienia się nasze okolice. Szacuje się, że gdyby wszystko doszło do skutku, powstałoby około tysiąc miejsc pracy.

Reklama

W regionie łódzkim powstanie fabryka Fujitsu?

Jak podaje portal money.pl powołując się na „Puls Biznesu” firma Fujitsu szuka miejsca pod budowę swojego zakładu. Miałyby być tam produkowane pompy ciepła. Dla Polski to szansa na miliardową inwestycję.

Według źródeł „Pulsu Biznesu” w Polsce branych jest pod uwagę kilka lokalizacji. To nasz region, a więc województwo łódzkie, a także województwa śląskie i pomorskie. Fujitsu ma również brać pod uwagę, by swój zakład uruchomić na Słowacji.

- "Puls Biznesu" informuje, że szansa na kolejny projekt w Polsce to efekt trwającego od roku wyścigu związanego ze zmianą technologiczną w grzejnictwie, które z pieców gazowych przestawia się na pompy ciepła – pisze money.pl.

- Fujitsu szuka miejsca pod fabrykę i niedługo będzie ogłaszać inwestycję - mówi cytowany w gazecie minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Co ciekawe Biuro Prasowe Fujitsu nie potwierdza tych doniesień. 

- Obawiam się, że nie mamy w tym momencie żadnych informacji. Opublikujemy komunikat prasowy, jeśli coś się w tej kwestii zmieni – powiedział dla "PB" Emiko Yoshioka z biura prasowego Fujitsu General.

Jaka byłaby wartość tej inwestycji? Ile powstałoby miejsc pracy? „Puls Biznesu” podkreśla, że póki co nie ma takich informacji, ale według szacunków budowa zakładu produkującego pompy ciepła mogłaby kosztować miliard złotych, a zatrudnienie znalazłoby tam ponad tysiąc osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy