Reklama

Cicho, cicho pastuszkowie

Opublikowano:
Autor:

Cicho, cicho pastuszkowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W niedzielę 13 stycznia o godz. 17 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbędzie się koncert "Cicho, cicho pastuszkowie". Przed kutnowską publicznością zaprezentują się wokaliści: Joanna Trzepiecińska i Janusz Szrom oraz instrumentaliści: Bogdan Hołownia - fortepian, Andrzej Łukasik - kontrabas. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie CTMiT.Podczas koncertu usłyszymy kolędy Włodzimierza Nahornego i Bogdana Loebla. Do przygotowania płyty, Włodzimierz Nahorny zaprosił największych polskich artystów muzycznych, estradowych i filmowych. Włodzimierz Nahorny skomponował muzykę do 15 tekstów Bogdana Loebla, a ich aranżacje na kwintet instrumentów dętych drewnianych, a w jednym wypadku - na orkiestrę smyczkową opracował znakomity aranżer i znany pianista jazzowy Andrzej Jagodziński.

Aranżacje na chórki stworzyli jedni z najzdolniejszych przedstawicieli "młodej" wokalistyki, Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom. Nagrana płyta zatytułowana została "Cicho, cicho pastuszkowie". W Kutnie usłyszymy koncertową wersję płyty.

Kompozycje Włodzimierza Nahornego mają w sobie wiele artystycznego piękna, a ich melodyczna linia nawiązuje do słowiańskich korzeni. Pełne ciepła i dobroci teksty Bogdana Loebla dopełniają pięknej całości. Nie mogło być inaczej, bo obaj twórcy należą od lat do największych polskich artystów. Zaangażowani w nagranie płyty wykonawcy to czołówka polskiej wokalistyki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE