Reklama

Ciekawy design, łatwość w użytkowaniu, czyli o LG K8 LTE

Opublikowano:
Autor:

Ciekawy design, łatwość w użytkowaniu, czyli o LG K8 LTE - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Jeden z nowszych modeli od firmy LG – K8 – występuje w kilku wariantach, więc przed zakupem warto doczytać, z którym z nich mamy do czynienia i zapoznać się ze szczegółową specyfikacją. Nieco inna jest w modelach z oferty sklepów z elektroniką, a inna w sieciach komórkowych. Należy być ostrożnym, aby nie przepłacić za gorszą wersję.

Wygląd to nie wszystko

Obudowa telefonu LG K8 LTE jest wykonana w całości z tworzywa sztucznego. Tylna pokrywa (otwierana, z możliwością wyjęcia baterii, co się ostatnio rzadko zdarza) ma fakturę podobną do tkaniny, z bardzo estetycznymi „splotami”. Z boku telefonu biegnie srebrny pasek, imitujący metal. Nadaje to temu urządzeniu bardzo ciekawego i estetycznego wyglądu, jednak sama uroda telefonu nie jest najważniejsza, liczy się także jego funkcjonalność. Mimo, że ekran może okazać się lekko rozczarowujący, gdyż odwzorowanie kolorów i jasność pozostawiają wiele do życzenia, to procesor i układ graficzny sprawiają, że telefon działa bardzo szybko i płynnie, nawet przy dość dużym obciążeniu aplikacjami. Nakładka systemowa na Androida 6.0, na którym działa ten telefon, pozwala m.in. na dużą personalizację urządzenia. Można zmieniać kolejność ikon systemowych (widocznych na dole urządzenia), animacje i przejścia pomiędzy ekranami, wielkość ikon, czy motywy. Klawisze blokady są na tyle telefonu, ale można wybudzić go dwuklikiem w ekran, co staje się bardzo popularne w większości obecnie wprowadzanych na rynek modeli telefonów. Istotna jest możliwość zamknięcia wszystkich aplikacji pracujących w tle jednym przyciskiem w menadżerze aplikacji (czego bardzo brakuje w niektórych telefonach). Minusem jest przeciętny aparat fotograficzny, z bardzo ubogim interfejsem, bez możliwości robienia zdjęć panoramicznych i w HDR, jednak aparat z przodu urządzenia, wykorzystany do tzw. sefie – stanowczo jest warty polecenia. Największą wadą jest bardzo mała pamięć wewnętrzna, co przekłada się na konieczność rozbudowy dodatkowymi kartami pamięci. Telefon ten polecany jest więc raczej osobom o niezbyt wygórowanych wymaganiach.

Ubezpieczenie – pomyśl o nim już w momencie zakupu

Telefony w ramach gwarancji mogą zostać naprawione, jeżeli awaria nastąpi z przyczyn dotyczących wad fabrycznych. Żaden producent nie zakwalifikuje jednak uszkodzeń mechanicznych, takich jak np. stłuczona matryca, zatopienie telefonu czy rozbity aparat, jako nadające się do napraw w ramach serwisu gwarancyjnego. Podobnie w przypadku utraty telefonu – musimy liczyć się wtedy z wysokimi kosztami zakupu nowego urządzenia. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Przed takim niespodziewanym wydatkiem zostaniemy uchronieni, jeżeli zaraz po zakupie telefonu zaopatrzymy się w odpowiednią polisę ubezpieczeniową. W celu nabycia takowej warto zajrzeć na stronę: https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance . Każdy może znaleźć tu ubezpieczenie dla siebie, obejmujące obszary, na których szczególnie nam zależy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE