Reklama

Co to jest? Jeśli znalazłeś to w lesie, nie dotykaj!

Opublikowano:
Autor:

Co to jest? Jeśli znalazłeś to w lesie, nie dotykaj! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tatrzański Park Narodowy pokazał na szlaku w pobliżu Morskiego Oka w Tatrach coś, co na pierwszy rzut oka wygląda, jak śmieć pozostawiony przez turystów. Okazuje się, że przedmiot ten pojawić się może w lasach w całej Polsce i dla własnego bezpieczeństwa lepiej go nie dotykać!

Leśniczy Grzegorz Bryniarski na specjalnym filmie wyjaśnia, że dziwne obiekty, przypominające pojemniczek na śmietankę do kawy to szczepionka przeciw wściekliźnie. Przedmioty są rozrzucane z samolotów w lasach i mają odpowiedni zapach przyciągający lisy, które są głównymi zwierzętami objętymi szczepieniem. Zwabione przegryzają pojemniki wypełnione szczepionką, która przez śluzówkę wnika do organizmu, wytwarzając odporność na tę niezwykle groźną chorobę.

Kontakt człowieka z takimi ampułkami jest niebezpieczny, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajduje się na nich ślina zwierzęcia, które być może było chore. Dlatego leśnik odradza dotykanie takich znalezisk, chyba że dysponujemy rękawiczkami i jesteśmy w stanie zrobić to bezpiecznie.

Szczegóły znaleźć można na filmie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE