Reklama

Co z kutnowskim szpitalem? Tadeusz Woźniak pisze do ministra

Opublikowano:
Autor:

Co z kutnowskim szpitalem? Tadeusz Woźniak pisze do ministra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny poseł z naszego okręgu porusza sprawę Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Tym razem pismo do ministra zdrowia złożył Tadeusz Woźniak.

- W dniu 30 października 2020 r. Kutnowski Szpital Samorządowy został przekształcony w placówkę przeznaczoną wyłącznie dla osób chorych na COVID-19. W związku z tym zdecydowana większość białego personelu złożyła wypowiedzenia z pracy – zauważa Tadeusz Woźniak.

Poseł podkreśla, że w pewnym momencie sytuacja wydawała się być tragiczną i spotkała się z negatywnym odbiorem mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy w trosce o własne życie i zdrowie obawiają się przemieszczania w różne części województwa łódzkiego, a także poza jego granice w celu leczenia.

W związku z tym Tadeusz Woźniak skierował do ministra zdrowia szereg pytań:

1. Czy Kutnowski Szpital Samorządowy posiada odpowiedni sprzęt oraz niezbędną liczbę personelu medycznego potrzebnego w leczeniu pacjentów zarażonych koronawirusem i posiadających wielokrotnie choroby współistniejące? Czy istnieje potrzeba dosprzętowienia szpitala?

2. Jakie są perspektywy funkcjonowania szpitala w Kutnie po opanowaniu epidemii koronawirusa? Czy szpital powróci do swojej pierwotnej formuły i zakresu świadczonych usług medycznych oraz czy będzie on dysponował niezbędną liczbą personelu medycznego, biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie tak wielu pracowników złożyło wypowiedzenia z pracy?

3. Czy w wyniku przekształcenia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w szpital jednoimienny mieszkańcy miasta i okolic będą mogli liczyć na zorganizowanie tymczasowej placówki medycznej, w której uzyskają możliwość uzyskania pomocy w nagłych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia?

4. Jaką liczbą łóżek, respiratorów i innego sprzętu niezbędnego w leczeniu chorych na COVID-19 dysponuje obecnie szpital zakaźny w Kutnie oraz jaka jest liczba zajętego sprzętu? Jakie są planowane liczby docelowe?

5. Jak po przekształceniu szpitala w jednoimienny będzie wyglądało finansowe rozliczanie się z Narodowym Funduszem Zdrowia lub Ministerstwem Zdrowia, szczególnie biorąc pod uwagę zawarte kontrakty na dotychczasowe usługi świadczone przez Kutnowski Szpital Samorządowy, i kto pokryje utracone dochody (np. z wynajmu powierzchni podmiotom gospodarczym)?

O odpowiedzi na interpelację Tadeusza Woźniaka na pewno poinformujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE