Reklama

Co z Leroy Merlin w Kutnie? Koronawirus komplikuje plany

Opublikowano:
Autor:

Co z Leroy Merlin w Kutnie? Koronawirus komplikuje plany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszyscy wiemy, że Leroy Merlin zamierza otworzyć w naszym mieście swój market. Sklep ma znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie galerii handlowej przy ul. Kościuszki. Budowa powinna już iść pełną parą, jednak póki co sprawa stoi w miejscu. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

25 czerwca władze miasta spotkały się z przedstawicielami firmy Leroy Merlin. O szczegóły pytał radny Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Kołodziejski.

- Wiemy, że ma powstać market budowlany. Czy wiadomo, kiedy ma to nastąpić? – pytał Janusz Kołodziejski.

Prezydent Kutna odpowiedział, że rozpoczęcie budowy opóźni się o kilka miesięcy. Dlaczego? Odpowiedź nie powinna nikogo dziwić – panująca na świecie epidemia, przez którą niemal każda firma czy przedsiębiorca musi racjonalnie podchodzić do inwestycji i wydatków.

- Budowa miała ruszyć w czerwcu tego roku, jednak jej nie zaczną. Wpływ na to mają duże ubytki w finansach ze względu na epidemię, szczególnie w Hiszpanii i we Włoszech w całej grupie Leroy – odpowiadał Zbigniew Burzyński.

Prezydent dodał, że Leroy Merlin planuje rozpocząć realizacje inwestycji w Kutnie w lutym-marcu przyszłego roku.

Przypomnijmy – pod koniec ub. roku facebookowy profil Invest In Kutno informował, że Leroy Merlin z powodzeniem pokonuje drogę formalną prowadzącą do realizacji inwestycji przy ul. Kościuszki w Kutnie.

- Sieć uzyskała pod koniec listopada (2019 - dop. red)) pozwolenie na budowę drogi oraz przebudowę skrzyżowania wraz z rozbudową infrastruktury oraz oświetlenia ulicznego. Co istotne, od marca br. (2019 - dop. red) sieć ma także ważne pozwolenie na budowę budynku handlowo – usługowego – pisał w grudniu profil Invest In Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE