Reklama

Reklama

Co z niebezpiecznym przejściem na Mickiewicza? Miasto podjęło decyzję

Opublikowano: wt, 3 gru 2019 06:00
Autor:

Co z niebezpiecznym przejściem na Mickiewicza? Miasto podjęło decyzję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy włodarze znaleźli rozwiązanie w sprawie feralnego przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza. Miasto wprowadzi w tym miejscu dodatkowe środki bezpieczeństwa. Czy zdadzą egzamin?

Reklama

W sprawie pasów jakiś czas temu interpelował radny Robert Feliniak. Miejsce to należy do wyjątkowo niebezpiecznych. Wystarczy przypomnieć, że 18 listopada doszło tu do potrącenia mężczyzny.

Z przedmiotowego przejścia korzysta wielu mieszkańców, którzy tą drogą chodzą do pobliskiego marketu oraz do przychodni, w trakcie dnia korzystają z niej także dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 4.

- Samochody, które poruszają się od strony wiaduktu w stronę rodna stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku - przestrzegał rajca.

Urząd miasta potraktował sprawę priorytetowo. Wydział Zarządzania Drogami i Transportu zorganizował spotkanie w terenie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji. Co ustalono?

- W wyniku oględzin przedmiotowego przejścia podjęto decyzję o wymianie istniejącego oznakowania pionowego na znaki D-6 na tle fluorescencyjnym. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zainstalowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego tzw. punktowe elementy odblaskowe dla każdego z pasów ruchu - informuje wiceprezydent, Jacek Boczkaja.

Włodarz dodaje, że wprowadzone zmiany organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i będą obowiązywały do czasu realizacji projektu "Zielonej Osi Miasta", który obejmuje w swoim zakresie zmianę lokalizacji pasów dla pieszych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Bezradny

  Stworzyli problem tworząc w dziwnych miejscach pasy np. przy kościele , na rondzie na Grunwaldzie , przy MOPsie , a teraz rozwiązują problemy. Śmiechu warte.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Pracownik

  Tylko rondo Mickiewicza/ Łęczycka. Samochody jadące od strony wiaduktu będą musiały zwolnić. Przypominam że to skrzyżowanie jest elementem obwodnicy północnej miasta. To jest dojazd do miejskiej targowicy.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  A.

  Zamiast bawić się w malowanie i zmiany oznaczenia, wymieńcie dwa klosze na latarniach znajdujących się przy pasach. Ledowe oświetlenie poprawi bezpieczność kilkakrotnie lepiej niż te malowania. 2 takie klosze kosztują w przedziale 1600-2000 zł. Czy to duża cena za bezpieczeństwo i lepszą widoczność? Nie zdziwię się jak sama robocizna malowania będz... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  mieszkaniec okolicy

  Dziękujemy za interwencje .

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  702

  Może tak przenieść pasy i lepiej oświetlić w deszczową pochmurne niebo w nocy pieszego ubranego w czarny strój ciężko zobaczyć na 29 listopada kolo Urzedu stanu cywilnego pod drzewami. Przejścia dla pieszych dalej od krzyżówek np.barlickiego a dlugosza pozniej koło poczty itd. Zreszta przejscia dla pieszych sa bardzo słabo oświetlone ... Rozwiń