Reklama

Co z niebezpiecznym przejściem na Mickiewicza? Miasto podjęło decyzję

Opublikowano:
Autor:

Co z niebezpiecznym przejściem na Mickiewicza? Miasto podjęło decyzję - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy włodarze znaleźli rozwiązanie w sprawie feralnego przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza. Miasto wprowadzi w tym miejscu dodatkowe środki bezpieczeństwa. Czy zdadzą egzamin?

W sprawie pasów jakiś czas temu interpelował radny Robert Feliniak. Miejsce to należy do wyjątkowo niebezpiecznych. Wystarczy przypomnieć, że 18 listopada doszło tu do potrącenia mężczyzny.

Z przedmiotowego przejścia korzysta wielu mieszkańców, którzy tą drogą chodzą do pobliskiego marketu oraz do przychodni, w trakcie dnia korzystają z niej także dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 4.

- Samochody, które poruszają się od strony wiaduktu w stronę rodna stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku - przestrzegał rajca.

Urząd miasta potraktował sprawę priorytetowo. Wydział Zarządzania Drogami i Transportu zorganizował spotkanie w terenie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji. Co ustalono?

- W wyniku oględzin przedmiotowego przejścia podjęto decyzję o wymianie istniejącego oznakowania pionowego na znaki D-6 na tle fluorescencyjnym. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zainstalowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego tzw. punktowe elementy odblaskowe dla każdego z pasów ruchu - informuje wiceprezydent, Jacek Boczkaja.

Włodarz dodaje, że wprowadzone zmiany organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i będą obowiązywały do czasu realizacji projektu "Zielonej Osi Miasta", który obejmuje w swoim zakresie zmianę lokalizacji pasów dla pieszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE