Reklama

Coraz bliżej święta, czyli mikołajki w Krośniewicach

Opublikowano:
Autor:

Coraz bliżej święta, czyli mikołajki w Krośniewicach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Śniegu w Krośniewicach jeszcze w tym sezonie nie było, ale dotąd nie tęskniliśmy za opadami. Przyszła jednak pora na Mikołaja, który jako jedyny solenizant nie oczekuje prezentów, ale sam je rozdaje. W tym przypadku śnieg ma kluczowe znaczenie dla skuteczności świętego i zachowania tradycji. Skuteczność ważniejsza, toteż zdecydowaliśmy się pomóc Mikołajowi i zorganizowaliśmy mu transport. Zamiast białego śniegu i sań z czwórką reniferów zajechał... piękny biały motor z panem Henrykiem Sobczakiem jako kierowcą. Mikołajowy okrzyk "O, ho, ho!” oprócz radości wyrażał więc również podziw dla "maszyny".

Pierwsze spotkanie Świętego Mikołaja z dziećmi miało miejsce o godz. 8.15 na skwerze miejskim, gdzie nastąpiło uroczyste włączenie świątecznych iluminacji. Zebrali się tam uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wychowawcami, przybyli także dorośli – burmistrz Julianna Barbara Herman, dyrektorzy szkoły – Anna Banasiak i Zbigniew Kacprowicz, zatrzymali się przechodnie.

Nastąpiło odliczanie i rozbłysła świąteczna fontanna, a następnie zabrzmiała kolęda ,,Ciemna nocy niepojęta” w wykonaniu tercetu wokalistek z klasy piątej. Po wysłuchaniu życzeń świątecznych wypowiedzianych przez panią Burmistrz sformowano orszak Świętego Mikołaja i zebrani pomaszerowali do hali sportowej, obwieszczając przy tym światu (za pomocą dzwonków i grzechotek), że coraz bliżej święta.

O godz. 9.00 zebrały się dzieci szkolne i przedszkolne z wszystkich szkół działających na terenie gminy. Mikołaj uroczyście wjechał do hali sportowej, witany radośnie przez zgromadzoną publiczność. Spotkanie mikołajkowe rozpoczęło się od zimowych konkursów, w których wzięły udział reprezentacje szkół oraz indywidualni uczestnicy.

Następnie sceną zawładnęli tancerze z grupy No name specjalizujący się w stylu breakdance i elektro. Po prezentacji tanecznej zespołu przyszła pora na lekcję tańca i konkurs z udziałem dzieci. Wszystkie etapy zwycięsko pokonali Mateusz Józefowicz, Zuzanna Błaszczyk i Julia Janiak. Trójka laureatów mogła zatańczyć wspólnie z zespołem. Mateusz, który od półtora roku trenuje ten styl tańca, wykonał również solowy popis na życzenie publiczności. Swoim występem zaskoczył nawet członków zespołu No name!

Kolejnym punktem programu mikołajkowego były konkursy sportowe. Rywalizację międzyszkolną w przeciąganiu liny wygrała reprezentacja szkoły w Krośniewicach, drugie miejsce zajęła drużyna z Jankowic, a trzecią lokatę wywalczyła grupa reprezentująca szkołę w Nowem. Wybrani uczestnicy zabawy mogli także wypróbować swoje umiejętności strzału na bramkę.

Spotkanie zakończyło się tradycyjnie – dzieci otrzymały słodycze w prezencie. Następnie Mikołaj wyruszył do instytucji i firm w naszym mieście, bo dorosłych także trzeba poczęstować cukierkiem, przytulić, przypomnieć im, że coraz bliżej święta. Wszyscy chyba zasłużyli przynajmniej na uśmiech.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE